| Dianadaianad a întrebat:

As vrea sa ma ingras si am apelat la Nutella:d merita?whistling De ex astazi mi-am cumparat si am mancat vreo 5 feli si mai imediat iarasi mananc.:d ingrasa? si oare ma ingras daca mananc asa in fiecare zi: Dimineata la micul dejun 2 feli de nutella un pahar cu lapte si un mar dupa masa cand vin de la scoala o supa cv si deseara cv prajit si dulciuri multe dupa 7.Ma pot ingrasa? Eu chiar imi doresc sa ma ingras:d Va rog sa-mi raspundeti si sa ma ajutati:d

Răspuns Câştigător
| Sirena4Winx a răspuns:

Wow... poate nu este treaba mea, dar de ce vrei sa te ingrasi? worried

Ma rog, revenind la intrebare...
Da, Nutella chiar ingrasa daca e mancata in cantitati mari. La fel si prajelile si Fast-Food-ul.

Deci poti face urmatorul lucru:
2-3 zile pe saptamana te duci la fast-food (McDonald's, KFC ect.) si mananci cat doreste inimioara ta. Apoi iti mai poti cumpara o gogoasa/prajitura/inghetata cat mai consistenta. DAR nu iti recomand sa mananci dulcuri multe dupa ora 7-8. Nu vei mai dormi bine noaptea, plus ca alea iti dau si energie si abia daca adormi.

Oricum, eu as prefera sa fiu prea slaba decat prea grasa; dar asta depinde de tinewinking

6 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Nu cred ca daca o dai pe dulciuri te poate ingrasa! Iti pot face rau chiar, dar uite am gasit ceva care o sa te ajute da?
http://www.dietetik.ro/afla-si-tu-cum-poti-sa-te-ingrasi/1157.html

http://sfaturi.eva.ro/dieta/regimuri-alimentare/cum-sa-ma-ingras-7058.html
Mluta bafta! pa.

| ChocaholicBi a răspuns:

Eu spun ca cel mai bine e sa te duci la nutritionist sa vezi ce iti recomanta, nu sa mananci cum se spune ''ca vaca'', este doar o expresi si nu am spus-o cu scopul de a te insulta :]
Succes!

| TeManancCuNutella a răspuns:

Hey!
Da, te ingrasi, dar nu instantaneu straight face. Poti manca cata nutella vrei, dar te vei ingrasa dupa un timp. Si nu doar ca te ingrasi, dar iti strici dintii. Eu mananc in fiecare zii 1 felie d nutella, ca sa nu imi stric dintii laughing.
Deci sper ca te.am ajutat
Bye kiss

| AmyAmaLyAAA a răspuns:

Buna! da,e adevarat ca dulcele ingrasa,dar daca e in exces iti poate face rau! e cam mult dulce! asa cum nu se poate slabi la comanda,nici nu se poate ingrasa la comanda laughing...ei bine,ai putea sa mananci mai mult decat de obicei, dar nu in exces, ca ti se va face rau!laughing...si nu uita:nu prea mult dulce! succes!winking

| ellisa a răspuns:

Eu zic că nu se merită să încerci să te îngrași.
Cu Nutella sau orice aliment dulce riști să se depună tot pe burtă, asta pe lângă faptul că îți strici dinții.hee hee

| ur0Prence0 a răspuns:

Daca vrei sa iei putin in greutate, nu trebuie sa manaci neapat multa mancare nesanatoasa, pentru ca o sa depui grasime si te asigur k nu o sa iti placa. Daca vrei sa fi mai plinuta, dar totusi cu un corp care sa exprime bun gust, te sfatuiesc sa mananci mancaruri care contin vitamine si fibre, multe cereale, paine, si ciocolata [dar nu in exces]. Sper sa obtii rezultatul dorit. te pup :*