| nbcopiimei a întrebat:

Buna, as vrea sa-mi dati niste sfaturi pentru cum as putea sa-mi conving parintii sa-mi ia un telefon nou. Am gasit pe net un telefon la mana a doua (destul de ieftin si foarte frumos) dar ei imi spun mereu ca n-au bani sau ca nu vor, am nevoie de un telefon nou pentru ca cel pe care il am la momentul actual nu prea mai merge. Am incercat sa strang bani, n-am reusit sad. Dar imi ajut mereu parintii si iau note bune.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Oferta aia la mana a doua este pacaleala!

Este mult prea ieftin ca sa fie adevarat si sub nici o forma nu recoamnda sa cumperi asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce înseamnă - destul de ieftin?

| nbcopiimei explică (pentru anonim_4396):

Telefonul pe care l voiam eu este 550 lei, altele erau mult mai scumpe si mult mai urate

| anonim_4396 a răspuns (pentru nbcopiimei):

550 lei la mâna a 2 înseamnă că a fost vreo 1000 - 1500 lei nou.

| nbcopiimei explică (pentru anonim_4396):

1. Pt parintii mei nu este mult, doar ca asa sunt ei
2. Doar mama munceste
3. Telefonul acela era 5.600 lei nou, dar l am gasit uluitor la mana a doua ca nou

| darrio2007 a răspuns (pentru nbcopiimei):

Cam mare diferenta de la 5600 la 550 lei „ca nou". Ceva pute.