| LiviaP a întrebat:

Buna!
As vrea sa scriu o carte. Ideile vin cu gramada, insa am o problema cu locurile unde se petrece actiunea si cu numele de personaje. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| LorennaDragos a răspuns:

Buna. Actiunea se poate pertece intr-un spatiu straniu, depinde de ideea pe care vrei sa o abordezi, daca vrei sa fie o carte de drama, sau alt gen poti inclina spre o padure... un lac etc. Numele de personaje pot fi romanesti sau nume straine : Josh, Nastasha, Shannon(nume de fata)Melissa, Jaqueline, Daiana, Kira, Tom, Martin...genul acesta. poti cauta pe internet la categoriile : nume de copii acolo vei gasi cele mai renumite nume care se pot folosi si care sunt si la moda happy sper ca te-am ajutat cu ceva:*

3 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Eu o port in cap de cind m-am nascut numai ca am o singura opreliste, ca o sa zica lumea;-Alt dobitoc, alte ineptii.

| LiviaP explică (pentru harciog):

Da... uneori si mie mi-e frica de ce vor spune colegii mei (pentru ca lor le citesc mai intai tot ce scriu) dat tot timpul ei imi spun ca le place povestea...trebuie sa mergi mai departe si sa fii sigur pe fortele tale

| Olivia_Ivan_1997 a răspuns:

La o scoala particulara cum niste fete sunt prietene si api au o trupa si pe una sa o dea afara si cum apoi devin prietene din nou si au succes nume: Diana Olivia Sarah Oana ce zici eu asta as vrea sa citesc mult noroc sper sa iti placa