| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
as vrea sa stiu cum sa ma accept pe mine insumi si sa nu imi mai pese de parerile celorlalți.in general ma desconsider foarte mult si ma compar cu altii,desi nu as avea de ce.efectiv lumea ma complimenteaza si eu incep sa ma judec de fata cu ei si sa neg tot ce imi zic. oricum pe langa asta mai am si alte probleme, am fost in depresie acum ceva timp si de la o vreme toata lumea imi spune ca sunt bipolara.chiar am super des stari de biploaritate.
si mai am momente cand raman pierduta in spatiu ca sa zic asa, asta de cand eram mica. si multe altele laughing)

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru multe altele, să te adrezezi unui medic. Ce poți face simplu.
Meditație, autosugestie cu mantra. Curaj și încredere în mine, de 25 de ori, dimineață, la prânz și seara, timp de 3-6 luni.

1 răspuns:
| sarahlove777 a răspuns:

Cel mai bine te adresezi unui medic, de preferat psihoterapeut.
Daca nu, incearca sa citesti carti de dezvoltare personala, sau sa iti schimbi modul de gandire. Pur si simplu incearca sa fii mai detasata si sigura pe tine.