| EuAlexia a întrebat:

Buna as vrea sa va cer parerea, mai ales voua fetelor in legatura cu ceva. La scoala e un baiat X care e in clasa cu mine. El merge la toate fetele din clasa si le ia in brate, dar vine la mine si zice ca ma iubeste. Toata pauza incearca sa ma ia de mana, de cele mai multe ori reuseste, oncearca sa ma ia in brate si mai ales, incearca sa ma sarute.A reusit de cateva ori sa o faca, dar numai pe obraz, insa el incearca sa ma sarute pe buze (intelegeti voi), stau cu el in banca si tot inceatca sa ma ia de mana.In pauza vine, ma cuprinde chiar daca zic nu si zice"ce mult me iubim noi", sau"dragostea mea".Ma deranjeaza oarecum ca ia si alte fete im brate, chiar daca nu le zice ca le iubeste, sau asa ceva. Ce sa fac? Sa il las sa ma sarute? Sa il las sa-mi fie prieten. RASPUNDETIMI VA ROG. Multumesc.

10 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu, cu siguranţă nu îl lăsa să se apropie de tine. Cu riscul că ar putea să se supere, explică-i că nu doreşti să fii atât de apropiată de el, mai ales că el pare să fie prea prietenos cu toate fetele. Dacă el chiar are ceva serios în cap, atunci să fie exclusiv serios cu tine, nu să se plimbe cu toate, altfel să îţi explice ce înseamnă pentru el "iubirea" asta dintre voi, să îţi zică dacă pentru el înseamnă ceva sau doar te simpatizează ca fiind coleg lui preferată sau ceva de genul. Dar nu îl lăsa să te sărute, ce naiba, doar să nu o să fii tu cea mai prostuţă din clasă, când nici măcar nu ştii ce are în minte. Ia atitudine şi vorbeşte cu el, lămureşte situaţia asta. Baftă happy Nu te lăsa călcată în picioare de prietenoşii ăştia romantici.

| LifeIsColour a răspuns:

Buna,categoric acesta nu este baiatul pe care trebuie sa-l pastrezi alaturi de tine.In primul rand,fiindca se da la toate fetele,si prin comportamentul lui nu iti arata altceva decat ca face misto de tine "te ia peste picior". Daca te-ar iubi,asa cum spune,nu le-ar lua pe restul fetelor in brate, si ar incerca sa-ti castige dragostea, nu ar astepta sa i te oferi"pe tava" dupa cateva vorbe"dulci". Deci parerea mea este ca ar trebui sa-l pastrezi ca amic, sau nici macar atat, asta pentru ca niciodata nu vei putea avea o relatie frumoasa de amicitie cu o astfel de persoana.Eu zic sa-ti vezi de viata ta si in niciun caz sa nu-l lasi sa te sarute,asta pentru ca apoi le va spune tuturor ca sunteti impreuna[cu siguranta] si dupa cateva saptamani se va plictisi de tine si va pleca in cautarea altei fete[pana la urma,cam asta fac toti baietii in ziua de azi]. Asta este parerea mea,mai departe tu ai dreptul sa procedezi asa cum crezi ca este mai bine, insa, in situatia de fata, baiatului respectiv ii cam place sa faca misto de persoane, din cate imi dau seama.Pa-pa!happy

| EuAlexia explică (pentru LifeIsColour):

Multumese o sa fac cum ati spus. Mersi

| oOSaritaOo a răspuns:

Nu-l lasa sa te sarute! Mai ales de fata cu toti in clasa! Baiatul te simpatizeaza, asa facea si fostul meu coleg. laughing

| EuAlexia explică (pentru oOSaritaOo):

Nu stiu sigur ce simt pentru el da numa iubire nu e, poateil plac, dar cel mult10%.Si vreau da-mi dea pace.

| oOSaritaOo a răspuns (pentru EuAlexia):

Nu-ţi va da pace până nu se va muta din bancă cu tine. laughing Aşa a făcut şi colegul ăsta al meu; după ce s-a mutat din bancă, nu mai încerca chestiile astea... Ştiu că e enervant, dar nu ai cum să-l faci să te lase. tongue

| EuAlexia explică (pentru oOSaritaOo):

Ca sa raspund primei persoane care mi-a raspuns nu sunt cea mai prostuta din clasa, din contra sunt cea mai buna la invatatura, doar ca nu am experienta in dragoste, (relatii). Probabil asta e o provocare pentru el, sa ma sarute, deoarece nu am lasat pe nimeni niciodata sa ma sarute.

| qCristiana a răspuns:

Pai daca nu iti place de el cel mai bine ar fi sa ramaneti doar prieteni dar daca simti ceva pentru el sa nu iti fie frica de un sarut happy

| ayosmdk a răspuns:

Stiu genul de baiat. E interesat de tine ceva timp si apoi te uita. Crede-ma... am patit-o si eu. Am fost fraiera si m-am apropiat de el. Imi spunea ca ma iubeste dar se ducea si la alte fete si le lua in brate, se tineu de mana etc
Am fost cu el vreo doua saptamani si apoi m-a parasit. Era dornic de altceva, de ceva nou.
Pana la urma mi-am dat seama ca el de fapt nu cauta o prietena, nu voia sa se plictiseasca

| Trippy a răspuns:

Avem de aface cu un afemeiat? Deci pana la urma il placi intr-un fel? Totul sta in ce crezi tu ca e mai bine.