| Fh9980 a întrebat:

Buna, as vrea sa va spun parerea mea despre scopul vietii si care ar fi de fapt realul lucru pe care noi ar trebui sa-l facem pentru ca noi sa fim fericiti.

As vrea sa spun ca eu nu contrazic nici una din religiile (actuale), eu cred in Dumnezeu iar eu va sfatuiesc sa faceti acelasi lucru pentru ca nu aveti ceva de pierdut.

Eu cred ca scopul real al vietii este de a invata sa visam frumos. As vrea sa va ganditi, cat de des visati cele mai groaznice vise ale voastre? In care simtiti frica, sau ca nu mai puteti privi ceva, simtiti ceva care pur si simplu va face sa nu mai puteti suporta. Iar acum as vrea sa va ganditi cat de des visati cele mai frumoase vise ale voastre? In care va simtiti fericiti.

As vrea ca acum sa faceti un procentaj la cat de des visezi urat si cat de des visezi frumos. Personal este cam asa 60% urat si 40% frumos. As vrea sa adaug ca nu exista noapte in care sa nu visam asa ca nu va fi si un procentaj la cat de des nu visam. Aceste vise ar putea fi influentate de trairile noastre de zi cu zi.

Iar acum as vrea ca tu sa cauti pe YouTube, "Ce este un vis lucid?" Sau cum puteti avea unul in romana pentru ca sunt cativa in care explica in romana.

Eu cred ca atunci cand murim noi vom continua sa visam chiar daca noi nu mai suntem in viata iar creierul nu mai functioneaza. Acel procentaj pe care il ai iti arata cat de mare sansa e ca atunci cand nu vei mei fi tu sa ramai blocat intr-un vis urat/frumos.

Iar pentru a putea schimba procentajul trebuie sa visam lucid iar cu ajutorul viselor repetitive sa costietizam ca suntem intr-un vis&lucid. Iar daca tu esti constient atunci cand nu vei mai fi vei putea sa controlezi visul iar tu vei putea in continuare sa iti vezi familia, copiii cei dragi. Si vei putea crea experiente frumoase. Iar daca tu nu vei fi capabil sa fii constient ca esti intr-un vis vei avea in cazul meu 60% sa visezi cele mai groaznice vise ale tale, iar 40% sa visezi cele mai frumoase. Tu vei fi blocat intr-un vis urat sau frumos pentru tot restul "vietii" intr-un vis care se va repeta frumos sau urat depinde de noroc/procentaj, de ce spun vis repetitiv? Pentru ca tu nu vei mai fi capabil de a te trezi din som.

Eu vreau sa te ajut pentru ca tu sa nu depinzi de noroc sau acel procentaj pe care il ai in cazul meu 60% urat si 40% frumos.

Eu vreau sa va spun ca am avut 2 vise lucide. Totul tine de tine, @ nu te da batut si incearca pentru ca asta ar putea fi realitatea.

Multumesc, sper ca v-am ajutat sa va gasiti raspunsul intrebarii care este scopul vetii?
Ce credeti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce insinuezi tu este ca scopul real al vietii este moartea, toti murim dar moartea nu are legatura cu un vis frumos/urât in care o sa ramânem blocati, Este mult mai complex decât un vis lucid, este ca o proiectie astrala si se elibereaza in creier o substantã numita DMT, in care pierdem notiunea timpului, simturilor de a fi frumos/urât, bun/rãu pentru a muri in pace.

| Fh9980 explică (pentru anonim_4396):

Insa tu ce parere ai despre spirit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fh9980):

Nici una nu am avut experiente OBE

4 răspunsuri:
| Dalmore a răspuns:

,,eu cred in Dumnezeu iar eu va sfatuiesc sa faceti acelasi lucru pentru ca nu aveti ceva de pierdut'' - nu am nimic nici de castigat laughing eu stiu ce vreau de la viata si scopul meu nu e sa dorm, ci sa traiesc.

| Fh9980 explică (pentru Dalmore):

Oameni diferiti, pareri diferite.

Nu as fi asa de sigur pe acest tip de mentalitate. Eu aleg sa judec situatia si sa nu fiu atat de entuziasmat de aceasta viata. "nu e sa dorm" eu nu am spus ca scopul e sa dormi?