| Micutza_2327 a întrebat:

As vrea si eu sa stiu cam ce profil pentru liceu mi s-ar potrivi, sunt buna la:
-Engleza
-Franceza (dar nu as vrea s-o urmez)
-Informatica
-Spaniola (limba asta o stiu mai bine decat Romana)
-Biologie... (sunt in clasa a V-a, deci inca nu fac Fizica sau Chimie, dar as vrea sa ma orientez de acum)
P. S. Vreau sa ma fac profesoara de limba Spaniola

1 răspuns:
| AdiMisto a răspuns:

Clasa a V-a, eu is in a VI-a. ma rog, vreau sa-ti spun ca nu trebuie sa te orientezi de acu ce liceu doresti. mai asteapta sa vezi ce iti place si la ce te pricepi. pentru tine tias recomanda spaniola dac iti place, dar so sti bine ca de dac nu sti nic mai bine informatica! doar parerea mea dar eu vreau la biologie. (daca iti place limba spaniola, nu trebuie neaparat sa fi profesoara, poti sa fi si traducatoare )