| lanaaaaa a întrebat:

Aseara a dormit o prietena la mine si totul a fost bine, blablabla, si de dimineata ne-am trezit si am iesit pe balcon la o tigara, ea a fumat jumate, iar cand mi-a venit mie randul a intrat mama in camera si mi-a zis sa o sting ca vine tata dar a fost prea tarziu. Tata fiind nefumator, si avand in vedere ca nu a fumat niciodata in viata lui s-a suparat ingrozitor de tare pe mine, ba chiar le-a spus parintilor prietenei mele ca nu stie cine e de vina si acum nu imi mai da voie sa merg de revelion cu el. Ce scuza as putea sa inventez pentru ca el sa-mi dea voie sa merg? [Este putin comunist si batut in cap on the phone

Răspuns Câştigător
| Adorable a răspuns:

În primul rând, să nu iei în seamă ceea ce ţi-a recomandat cornea. S-ar putea să nu te mai lase să mai stai nici cu ea. Spune-i că îţi pare rău şi că nu vei mai face deoarece erai stresată în acea perioadă şi nu ştiai ce să mai faci. Explică-i că toţi învăţăm din greşeli, iar tu conştientizezi că ai greşit, însă nu ştiai la cine să mai apelezi, iar pe viitor fii mai discretă!

2 răspunsuri:
| MissIndependenttt a răspuns:

Incepe si tu sa te milogesti putin.In timp ce sta la tv,sau mai stiu eu ce face,du-te la el si cu un ton de copil nevinovat incepe sa-ti ceri scuze, spune-i ca a fost o mare greseala, spune'i ca afost pentru.prima data cand ai incercat si ca a fost o curiozitate a adolescentei, nu se va mai intampla poti chiar sa ii juri asta.Cam asta...:dbig grinbig grin

| cornea a răspuns:

Pai zii ca ea te-a obligat sa fumezi si gt