| Dania_8486 a întrebat:

Aseara am avut o experienta neplacuta cu o goanga mare, neagra si urata. laughing Ea nu avea treaba... statea si se plimba pe covoru' meu curat. X-(
Stiti cumva daca goangele alea se urca si pe pat? Adica stau doar pe jos? worried Eu am crezut ca vrea sa se culce cu mine. laughing Multumesc anticipat!

16 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca atunci cand ai apris lumina el nu s-a ascuns nu este gandac de bucatarie! O fi nimerit si el pe acolo din greseala.Se uita poate la tine cum te uitai si tu la el.Trebuia luat frumusel si dat afara.Pe cei de bucatarie nu-i sufar si aceeia trebuiesc starpiti, ca intra peste tot, in sertarele de la bucatarie, in cutia de paine si...mai stiu eu pe unde! Dar acestia circula numai pe intuneric.La lumina fug. Daca gandacul tau n-a fugit, inseamna ca era o insecta pasnica!

| madalicious a răspuns:

Bleach, ce scarbos! Bine ca eu nu le vad prin casa ci doar prin baie, ca astfel reactionez agresiv, innebunesc si fug cu matura dupa ele tipand in gura mare,"stai sa te omor!", dar si in baie cand le vad tip si calc pe ele. straight face
Dar ti-as recomanda sa fii mai atenta sa nu lasi patura/plapuma pe jos, ca asa ajung si le tine... straight face

| marrr a răspuns:

Si eu am goange dinalea, sunt mari si negre si apar doar noaptea:-l sunt enervante! si mi-e frica de elelaughing)

| Eu4EverX a răspuns:

Pff... m-am trezit si eu intr-o noapte, merg la baie si cand deschis usa era sa calc pe una, m-am speriat ff tarelaughing. si la mine apar de sub vana.nu stiu cum thinking

| Daniella13 a răspuns:

Uh. am avut si eu o experienta cat se poate de neplacuta cand am fost in vara plecata in Spania la verisoara mea. Nici nu am ajuns bine si am "prevenit-o" ca reactionez cam urat daca vad vreo goanga. Culmea acolo sunt "cucaracha", gandaci cam foarte mari si negri. si dupa ce am facut dus. vroiam sa ridic tapetul din cauciuc din cabina de dus care era prins cu niste ventuze si cand l-am ridicat. surpriza! un mega-gandac, n-am mai vazut asa ceva. am facut incredibil de urat si cateva zile mai apoi mergeam cu groaza la baie, tot timpu privirea mea fiind indreptata spre cabina; baie nici macar nu am mai facut, mergeam la nasa mea in fiecare seara laughing

| CudiDaKid a răspuns:

Unde este goanga. hai sa prindem goangalaughing

| Anda_5509 a răspuns:

Ce e aia goangastraight face?

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Gandaclaughing
Si eu am avut probleme cu gandacii in casa, dar nu s-au urcat niciodata pe pat(asa cred). Daca vor pot sa se si urcetongue.

| StelutaDintreNori a răspuns:

Eu am avut "experiente" de genul cateva nopti in urma. Nu era una, ci patru straight face. Sunt gandaci de bucatarie (sau goange de gaz). De obicei vin din canale, asa ca controleaza noaptea de unde vin si astupa canalizarea (la mine vin de sub vana). Nu cred ca se urca in pat, dar ca precautie nu lasa cearsaful sau plapuma jos ca nu poti sa stii. Trag la mancare si mai ales dulciuri, nu la tine laughing.

| kennyisdead a răspuns:

Gandacii nu vad bine se bazeaza pe antene pentru simturi, deci da, e posibil sa se urce si in pat.
Sfatul meu e sa muti mobila, sa faci curat peste tot si sa folosesti un insecticid puternichappy

| Siimo a răspuns:

Si eu am avut aceasta ``experieenta`` da se urca si in pat si mi-e frica de ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu daca stiam iti spuneam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neagra? nu era cumva maro?
in mod normal nu se urca in pat. doar daca ajung accidental. dar e putin probabil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ajung si in pat. am o prietena care a avut o problema cu o goanga, care s²a gandit sa isi faca culcusi in urechea ei! deci aveti grija. eu mai nou dorm cu vata in ureche.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neserioasele de elehee hee vor sa se urce pe tine big grin

| razvy00_5625 a răspuns:

Goangele de bucatarie nici nu incap in ureche