| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Astăzi balul de la sfârșit de an. Mi-am dat seama cât de repede au trecut anii și cât de repede vor trecere și cei de acum înainte... Problema este că am venit acasă și am început să plâng ( plâng aproape în fiecare zi ) și mă gândeam la examenul pe care îl am pe 17 iunie la liceul la care vreau să merg ( fiind unul foarte bun și cu un examen greu ). Faza e că și iubitul meu dă la același liceu însă el nu e așa de pregătit ca mine. Iar eu în fiecare zi plâng și mă gândesc că eu s-ar putea să intru și el nu, iar relațiile de la distanță nu merg prea bine iar eu îl iubesc foarte mult. Mă puteți ajuta cu niște sfaturi ca să gândesc pozitiv și să uit de aceste gânduri negative? Având în vedere că eu fac și meditație și sunt foarte stresată. Fără hate vă rog!

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Inteleg prin ce treci, dar e ok, caci in ziua de azi poti pastra legatura cu prietenii pe care ii ai deja mai usor ca niciodata.Pe vremea parintilor era mai dificil, pe cand acum ii gasesti pe toti in online. laughing Liceul asta e in acelasi oras? Va puteti intalni in weekend si in timpul saptamanii, daca iubitul nu e admis si el.Nu-i ca si cum veti trai in tari diferite.

| sammie a răspuns (pentru dullcat):

Da, liceul este în același oraș.

| dullcat a răspuns (pentru sammie):

Super.Atunci nu prea ii poti pune eticheta de relatie la distanta. De obicei cand oamenii zic asta se refera la orase sau tari diferite.Va fi ok, nu trebuie sa te stresezi cu asta acum. Aveti timp toata vara sa stabiliti ce/cum veti proceda dupa ce aflati rezultatele.Succes.

| sammie a răspuns (pentru dullcat):

Faza e că el mă cam sperie. Acum începe să vorbească cu alte fete și înainte când stăteam până la 12 noaptea să vorbim... Ei bine s-au dus amintirile alea... O fi din cauza că trebuie să dăm la liceu și suntem ocupați cu învățatul. Pot să spun că la el este prima relație și la mine la fel. Tu ce zici?

| sammie a răspuns (pentru dullcat):

Mersi!

| dullcat a răspuns (pentru sammie):

Nu prea stiu ce sa zic.E destul de normal sa nu fie asta singura relatie pe care o aveti, si sa traiti fericiti pana la adanci batrenti.Foarte putine cupluri pornesc din scoala generala si raman impreuna.Nici explozia de hormoni specifica varstei nu ajuta deloc, iar la liceu se schimba putin perspectiva.

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! Nu e nicio problema dacă sunteți la licee diferite. Dacă va iubiți va merge.
Când ai povestit asta mi-ai amintit de colegi de ai mei de generală. Sunt și acum impreuna și noi toți suntem la vârsta facultății. Și da, au studiat la licee și chiar facultăți diferite.
Se poate. Dacă va intelegi și va iubiți e suficient. Va veti vedea in afara liceului și tot e bine.
Sper ca te-ai distrat la bal.