| Danyeladark2003 a întrebat:

Bună! Ați trecut și voi prin momente ciudate, când nu v-ați mai cunoscut propria persoană, în sensul că nu mai gaseati fericirea în lucrurile în care o găseati de obicei?
Am 19 ani și stiu că e normal,trecerea timpului lasă amprente asupra noastră, doar că mă gândesc continuu la viitor, sunt destul de tristă aproape mereu,am senzația că nimic nu se schimbă în viața mea. Muzica este cea care mă ajută, seară de seară ascult muzică la căști și parcă sunt un alt om,iar în mine coexistă sentimente ciudate, ba de fericire, ba de tristețe.
Uneori simt nevoia să am pe cineva,nu ma refer la relații fizice,mă refer din punct de vedere emoțional,cineva care să fie mereu acolo, doar că încerc să mă controlez și evit să caut pe cineva, pentru ca știu cum sunt băieții in ziua de azi...
În concluzie, țin să subliniez că de când am crescut, nu mai găsesc fericirea așa ușor și stau pe gânduri prea mult...voi ați trecut prin asta?

Răspuns Câştigător
| akaanne a răspuns:

E ceva normal, fiecare din noi experimentează asta. Fericirea depinde de noi. Cel mai simplu mod de a găsi fericirea este de a înțelege și accepta că depinde de noi. Daca te vei lega de persoane sa fii fericita nu o sa fi mulțumită niciodată, fericirea depinde doar de tine, este o alegere.

5 răspunsuri:
| ENKIxxxxxx a răspuns:

Ai 19 ani,totul va fi bine, sigur ca este bine sa ai pe cine cu, care sa poti vorbi aproape orice, valabil la orice varsta, dar in cazul tau cred ca probabil genul muzical ascultat in casti mai ales seara iti poate crea o stare descrisa de tine. Sportul sau activitati hobby-uri pe care le ai, fa uz de ele la maxim. Spor la treaba si capul sus.

| ionut1297 a răspuns:

Ai putea sa fii mai deschisa cu cei din jur, in special cu baietii, zicala "toti barbatii este niste porci" nu e tocmai adevarata. O relatie cu siguranta te-ar putea scoate din starea asta si nu doar o relatie, ci faptul ca interactionezi cu oameni. Ascultatul muzicii non stop in casti nu face alteva decat sa te faca sa te insingurezi fara sa vrei. E ok ca asculti muzica in casti, dar nu exagera cu asta.