| dragutzyka29 a întrebat:

Aveam pe telefon 20 de poze din vacanta, dar mi s-a stricat. inca se mai deschidea si cand am scos cardul de memorie am vazut ca nu mai erau-deci erau salvate in card. Dupa o saptamana l-am primit inapoi si cand am bagat iar cardul am vazut ca toate pozele in afara de alea pe care le vroiam erau acolo. De ce mis-au sters numai alea? As putea sa le recuperez?

Răspuns Câştigător
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Si eu am mai patit ca din cauza unei erori interne mi-a facut toate pozele in 3 fisiere pe care nici calculatoru nu le-o putut citi.Ideea e ca daca nu ai facult multe poze dupa alea 20 ai sanse sa le recuperezi mult mai usor pentru ca nu telu nu o scris peste ele, daca ai facut multe exista riscu sa le recuperezi denaturate sau sa nu le poata citi.In orice caz vezi sa ai loc mult unde dai sa salveze pozele si scoate programu Zero Assumption Digital Image Recovery.E super bun, gaseste absolut toate pozele. Daca is vizibile sau nu, nu mai depinde de el ci ce cat ai folosit tu spatiu respectiv