| Hieer a întrebat:

Aveam pe whatsapp bagat un numar, dar cartela n-o mai aveam fiindca a fost stricata acum cateva saptamani, iar cand o bagam in telefon imi arata ca nu am sim. Bun, am fost la un sediu de unde aveam eu cartela, dar mi-au spus ca nu au posibil sa imi faca o noua cartela cu acelasi numar. Mi-am cumparat alta cartela, dar pe whatsapp am deci sa-mi las acelasi numar, fiindca aveam persoane importante acolo si chiar nu aveam cum sa mi-l schimb. Il aveam de foarte mult timp. Ieri mi-am resetat telefon ..lucru care a dus la stergerea tuturor aplicatiilor din telefonul meu.(inclusiv whatsappul) Atunci cand am incercat sa bag din nou numarul vechi pe whatsapp mi s-a spus ca o sa se trimita un cod pe numarul acela, insa eu nu aveam cum sa-l vad.

Credeti ca este vreo posibilitate de a-mi recupera acelasi numar? Merci.

7 răspunsuri:
| Me01 a răspuns:

Buna
Cum sa nu fie posibil sa îți dea același număr? Atâta timp cât cartela nu a expirat si doar s-a stricat, du-te înapoi si spune ca vrei același număr, ce rețea?

| Hieer explică (pentru Me01):

Meh, pe mine m-a intrebat mai multe date despre acea cartela ca sa nu zica ca ii mint sau ceva.thinking Nu-mi mai aduceam minte in ce data a lunii am incarcat cartela si de aceea au spus ca nu este posibil sa imi faca alta. Greseala e a mea.

| Me01 a răspuns (pentru Hieer):

Acum cartela sim ti-o poată da cu buletinul. Incerca din nou si spune ca nu mai STI cand ai încărcat exact.

| Hieer explică (pentru Me01):

Pai tocmai din cauza ca eu nu mai stiu cand am incarcat nu mi-o mai poate face.

| Me01 a răspuns (pentru Hieer):

Câteodată cei de la Vodafone, cosmote, Orange ( nu știu ce rețea ai tu ) au o lene sa si vorbească, e imposibil sa nu îți dea cartela daca ai uitat cand ai încărcat-o atât timp cât o sa te intregistreze cu buletinul.
O sa te întrebe ce numere au apelat in ultimul timp cel mai mult, presupun ca STI ce numere, frații, prietenii, sau cu cine ai vorbit tu. Încearcă din nou si insista ca ai nevoie de același număr.

| Hieer explică (pentru Me01):

Ioi, cartela asta o am stricata de vreo 2-3 luni. De unde crezi ca mai tin minte cine m-a sunat sau nu?laughing Problema este cu whatsappul acum, nu cu acea cartela. Multumesc oricum.happy

| Me01 a răspuns (pentru Hieer):

Ok. Nu ai cum sa rezolvi whatsapp fără numărul de tel si insist ca cartela sim tu-o da înapoi cu buletinul daca ea nu era expirata.