| AlexLFC a întrebat:

Azi domnul director mi.a confiscat telefonul pe baza regulamentului unde scrie ca nu ai voie cu telefonul in incita scolii, tin sa precizez ca in regulament nu scrie ca in cazul in care esti prins se confisca, un coleg mai rautacios m.a parat azi directorului si el mi l.a smuls efectiv din mana si mi.a reprosat ca nu o sa.l ma vad pana la sfarsitul anului... apropo e un telefon destul de scump s6 edge si avea si cartela in el. Este legal si cum as putea sa il recupar? Si in cazul in care are zgarieturi ce as putea face?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca scrie in regulament ca nu ai voie cu telefonul in incinta atunci este corect ca ti l-a luat. In acest caz trebuia sa ti-l inapoieze la sfarsitul orelor. Ai fost sa-l ceri?

| AlexLFC explică (pentru Ioandelasal):

Da si nu a avut nici un efect

| AlexLFC explică (pentru AlexLFC):

Mai ales caci eu stiam ca nu iti poate confisca telefonul decat pana la sfarsitul orelor si acum telefonul meu e la el in birou... eu fiind acasa

| DaniTDCI a răspuns (pentru AlexLFC):

Cand mergi la scoala, dai o vizita in biroul lui si il rogi frumos sa ti-l inapoieze si promiti ca pe viitor nu il vei mai folosi, crede-ma ca se va indura laughing

| missfatadelatara a răspuns (pentru AlexLFC):

Mergi cu părinții la el.

| Ioandelasal a răspuns (pentru AlexLFC):

Spune-le la parinti si roaga-i sa vorbeasca cu directorul.
De asemenea poti merge si tu maine sa vorbesti cu el, sa-ti ceri scuze, sa-l asiguri ca nu vei mai incalca regulamentul si sa-l rogi sa-ti restituie telefonul si precis o sa-l primesti.