| Mayyyyyy a întrebat:

azinoapte am visat mai mute vise vreo 6 care erau diferita dar continuau fara inteles :
1.am visat un sarpe care ma tragea cu coltii de par:
2.am visat pe cineva care ma ameninta:
3.am visat o femeie care vorbea cu mine, ea in realitate e moarta:
4.am visat ca o femeie era imbracata in negru dar era insarcinata:
5.am visat ca o fetita mergea pe acoperisul scolii mele, cand a strigat-o cineva ea a sarit de sus dar nu patise nimic;
6.am mai visat ca in biserica un preot imi spunea:"ce semeni cu ea"si altcineva de pe drum imi spunea:"semeni cu ea ziceti ca sunteti aceeasi persoana"toate sunt vise!
Nu stiu ce semnifica va rog ajutati-ma ce inseamna visele pa care le-am povestit:
Va rog fara mistouri!
Recunosc sunt speriata!
multumesc!
scuze categoria!

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

1. Un şarpe înseamnă trădare sau ură, dacă te muşcă înseamnă reuşită în activitate (ceea ce ar fi oarecum valabil, dacă te-a muşcat de păr laughing )
2. Ameninţare din partea cuiva sunt necazuri trecătoare.
3. O persoană vorbind înseamnă oboseală sau angoasă de care scapi, iar a visa cu morţi înseamnă bucurie sau că vei primi veşti despre cei vii.
4. Dacă era o rochie gen doliu, înseamnă eveniment fericit. O femeie însărcinaţă înseamnă greutăţi sau noutate neplăcută.
5. E greu de spus ce ar însemna asta. Să visezi o fetiţă înseamnă bucurie mare. Nu ştiu, după părerea mea aş zice că înseamnă depăşirea unui obstacol mare (săritul de pe acoperiş) cu bine, cu fericire în urmă (pentru că nu păteşte nimic). Dar asta e doar interpretarea mea.
6. Un preot în biserică înseamnă că alţii se ocupă de tine.
Aşa, în mare, aş zice că visele tale prevestesc o greutate peste care vei trece uşor, poate cu ajutorul altora.
Dar depinde de tine dacă reuşeşti să foloseşti aceste semnificaţii, să le potriveşti cu anumite evenimente din viaţa ta happy

10 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Mda, nu cred ca ai dc sa fii speriata. sunt doar vise, dar eu iti spun ce semnifica asa cum ai cerut (semnificatiile le iau logic, nu de pe net sau alte prostii).
1. Sarpele, ca in Biblie, este draq, deci cineva vrea sa-ti faca rau.
2. La fel ca la primul, cineva vrea sa iti faca rau, dar nu e atat de "periculos" ca primul, sarpele fiind diavolul, e mai puternic ca omul.
3. Femeia aia, tinea la tine, sau vroia/vrea ceva de la tine. Daca vrea, inseamna ca sa te duci la ea la cimitir, ii aprinzi o lumanare si ii duci si tu 2 flori.
4. Daca era insarcinata, si totusi imbracata in negru inseamna ca ori a facut sau va face avort, ori isi va pierde pe cineva drag, ori copilul ori sotul.
5. Cineva, nu stiu daca va fi o cunostinta de-a ta sau nu, v-a avea un accident, insa v-a scapa fara prea multe rani, daca zici ca fetita a cazut de pe scoala si nu a patit nimic.
Si la ultimul, nu imi vine in minte nici o explicatie. nu stiu ce poate semnifica, si daca nu stiu ce raspuns sa dau mai bine ma abtin.
Sfatul meu ar fi sa fii atenta, la cei 2 care vor sa-ti faca rau. Du-te la cimitir cu ti-am spus, aprinde-i o lumanare si dui o floare femeii aleia. La 5, nu stiu ce sa zic, la fel ar trebui sa fii atenta, pentru ca fetita aia puteai fi tu dar este 1% probabil. Si la 6, chiar nu stiu, scuzesad
Sper ca te-am ajutat

| Nymphetamine a răspuns:

Ai prea multa imaginatie. happy

| Nymphetamine a răspuns:

Eu n-am zis sa lasi imaginatia de-o parte, doar am specificat ca ai prea multa si nu ai de ce sa te temi.Sunt doar niste vise. happy

| Mayyyyyy explică:

Va multumesc! In legatura cu fetita care sare de pe acoperis vreau sa spun ca o cunosc ea are 12 ani si e vecina cu mine,iar in legatura cu femeia moarta si ea era vecina cu mine,si ma simpatiza si mereu era buna cu mine! Si vreau sa spun ca nu am specificat ca femeia era cunoscuta mie era sotia unei persoane importante mie,nu-mi era ruda,si cel care ma ameninta era ruda cu mine,si vreau sa spun ca preotul care imi spunea ca seman cu ea, il cunosc si este din localitatea vecina, care a slujit si la noi la biserica si ma indregea tare mult! va rog mai vreau mai multe raspunsuri si va multumesc celor care au raspuns!

| Mayyyyyy explică:

Va rog,cei care spun:sa las imaginatia de o parte, va rog numai comentati, eu am vrut doar sa-mi dati un sfat asa ca va rog! multumesc celor cu sfaturi!

| ch0c0latemix a răspuns:

1.sarpele nu e bun in vis...deci e de rau
2.nici asta nu e de bine... deci inseamna dusmani
3.eu stiu ca e de bine
4.uuu...asta nu
5.nici asta nu e de bine...copii mici pe care nu ii cunosti(sau in cazul in care o cunosteai e ok)
6. daca preotul era imbracat asa ca la slujba nu e bine, daca era imbracat in haine normale nu e nimic.
sper ca te-am ajutatsad
stiu ca esti speriata...
sfatul meu:sa iti spui rugaciunile inainte de culcarebig grin
o zi buna!

| Sinitar a răspuns:

1 si 2) ceva rau ti s-ar putea intampla tie sau cuiva apropriat.
3) aceea femeie daca a fost buna cat a trait vroia sa te ajute, daca a fost rea iti vroia raul, trebuei sa iti amintesti ce iti spunea.
4) nu prea stiu
5)cineva ar sari de la etaj cunoscut sau necunoscut sau ar aluneca
6) cineva iti va spune ca semeni foarte mult cu o ruda de a ta pe care o cunosc ei sau ca semeni foarte mult cu nemotul, fiica, fiul, nepoata lor care probabil a murit sau inca traieste.
eu cam asta cred sper sa iti fie de folos raspunsurile mele.bafta!

| lookinback a răspuns:

Http://www.visele.ro/dictionar-de-vise.php da click pe link'u asta, sper sa te ajute, daca te-a ajutat poti sa-mi dai fundita...

| ICH_7846 a răspuns:

Poti cumpara o carte care explica visele. Sunt destule pe piata si mai toate sunt bune. E bine sa o ai acasa din cand in cand.

Cat despre ce spui tu, chiar nu e de bine. O rugaciune, o vizita la biserica duminica, apa sfintita si cam atat poti face.