| Alexandra10005 a întrebat:

Cam de la sfarsitul clasei a V-a parul meu a inceput sa se deschida parul din saten deschis a trecut la blond inchis, l-a inceput profesorii si colegii mei au observat si m-au intrebat, iar eu am spus nu bun s-a terminat scoala si a inceput vara. Vara tot la fel mi s-a deschis prin mijlocul verii il aveam deja blond mediu si cand am inceput scoala blond deschis, toata lumea "acum chiar te-ai vopsit!","toata lumea crede ca esti vopsita deci nu are sens sa negi". Am inceput sa ma deschid si mai tare am suvite albe si culmea ca pe dinauntru e saten mai inchis si profesorii atat si colegii ma cauta pe la radacina, spun "se vede clar ca esti vopsita uita-te la radacina, tu nu trebuie sa aprobi asta atata timp cat eu stiu adevarul"- imi spunea un profesor. La scoala in fiecare zi colegii imi spun ca sunt vopsita, iar daca spun si eu ceva ei spun "pe langa ca mai esti vopsita mai ai si tupeul sa comentezi". Cativa profesori tot nu imi dau pace tot comenteaza in fiecare ora de parul meu, iar colegi comenteaza si ei pe deasupra cu "esti vopsita du-te d**cu","taci si recunoaste o data!". M-am saturat vreau sa pun STOP lucrurilor astea dar nu pot incerc sa fac tot posibilul dar ei continua sa faca asta asta zi de zi. Intr-o zi eram la baie si au venit niste fete din alta clasa m-au intrebat daca m-am vopsit, iar eu am spus nu si au adaugat "nu doar esti vopsita natural" si au iest razand. Astazi ma plimbeam prin scoala si doua fete care se plimbau si ele spuneu "doamne ce imi place barfa asta, poate sa spuna ea ca nu e vopsita, dar sa fim seriosi toti stim adevarul" m-am saturat pana cand si ceilalti copii din alte clase comenteaza de mine, iar atunci cand ma plimb pe hol toata lumea se uita urat la mine.Culmea ca si sprancenele mele s-au deschis si parca si genele mai la capat. Vreau sa ma vopsesc o culoare mai inchisa cam asa un blond mediu spre inchis dar nu stiu daca e bine, problema este ca deja m-am progromat la un salon si nu stiu daca o sa mai pot sa dau inapoi. Ce ar trebui sa fac in legatura cu colegii si profesorii? Crede-ti ca o sa fie mai bine daca ma vopsesc? Am o boala de mi se deschide parul asa de tare?

P.S: Scuze categoria, dar e cea mai cautata si am mare nevoie de ajutor!

Răspuns Câştigător
| Leerix a răspuns:

NU ITI VOPSI PARUL!
Nu mai baga in seama barfele unor oameni josnici care n-au alta ocupatie... Pana la urma chiar daca erai vopsita, care ar fi fost problema lor? Fiecare e liber sa faca ceea ce doreste. Daca ai chef iti faci si suvite in culorile curcubeului, nu inteleg de ce ar trebui sa le pese altor persoane atat de mult de parul tau. Sa-si vada de viata lor! Normal ca parul se mai deschide in timp... de exemplu eu m-am nascut cu parul brunet si in timp s-a deschis pana la saten, sau sora mea s-a nascut cu parul blond si acum il are saten inchis. Povesteste-i mamei tale despre aceasta problema si spune-i sa vorbeasca cu diriginta sau cu acei profesori care se iau de tine! In cel mai rau caz, transfera-te la alta scoala si gata, scapi de toti oamenii aia enervanti!

| Alexandra10005 explică (pentru Leerix):

Daca si mama ar gandi ca tine, ar fi mult mai bine. Ea a venit cu idee de a ma vopsi, crezand ca o sa fie mai bine dar eu cred ca o sa fie si mai rau...

| BiuL a răspuns (pentru Leerix):

E clasa a5a, nu se poate vopsi in culorile curcubeului. Merge la scoala, trebuie sa respecte un regulament intern. Nu ii baga idei din astea in cap, e copil.

| Leerix a răspuns (pentru BiuL):

Ai dreptate, stiu ca nu are voie sa se vopseasca in culorile curcubeului laughing, dadeam doar un exemplu general, cum ca nu ar trebui sa le pese persoanelor din jur de parul ei, si cu atat mai mult, nu ar trebui sa-si schimbe ea culoarea parului pentru reactiile oamenilor...

4 răspunsuri:
| Mascatu69 a răspuns:

Pai nu am citit tot dar daca te vopsesti s-ar putea ca profesorii sa te ia la intrebari la fel colegii si colegele du-te la salon daca deja ai dat banii