| anonim_4396 a întrebat:

Cand eram mica aveam multi prieteni si ne distram copios imprreuna dar acum cand suntem mari nu ma mai baga nimeni in seama deaorece nu sunt la fel de dezvoltata ca ei.Nu vorbeste nimeni cu mine.Chiar acum langa mine se aude muzica unei petreceri se sfarcit de an scolar dar eu nu am fost invitata cu toate ca petrecerea e data de o fata pe care am ajutat`o foarte mult.Acum spuneti voi, vi se pare normal faptul ca pentru. ca nu sunt dezvoltata sa nu am prieteni? crying

Răspuns Câştigător
| Brigi_5231 a răspuns:

Nu:o. Normal!
Eu zic sa iti gasesti alti amici, pentru ca acestia stateau cu tine doar pentru ca aveau nevoie de ajutorul tau [ banuiesc], si acum cand se descurca, PA!
Nu merita sa stai suparata din cauza unor 'ipocriti'.
Nu toti suntem la fel, si nu merita sa stricam o prietenie pentru ca nu aratam ca alte persoane, ['piti']:p
Sper ca ti-am fost de ajutor 8D.

2 răspunsuri:
| georgy10 a răspuns:

Pot exista mai multe posibilitati:
- poate sunt invidiosi pe tine
-fie le-ai aratat vreo latura negativa de a ta si de aceea nu mai vb cu tine
-fie teau vazut in compania altor amici aratand ca tine si sau simtit retrasi izolati si totusi gelosi.
Dar te-ai gandit ca poate nu vorbesc cu tine nu neaparat din cauza faptului ca esti dezvoltata.Bafta. fundita?

| EmySweety a răspuns:

Incep prin a spune ca nu inteleg exact ce vrei sa spui prin "dezvoltata". Dar indiferent de asta, cred ca sti si tu ca oamenii se schimba odata cu varsta.
Faptul ca acesti prieteni nu mai sunt cum erau la inceput nu este un lucru atat de uimitor, oamenii isi schimba caracterul, preferintele, chiar si prietenii.
Nu fi suparata pentru ca tu nu participi la toate activitatile pe care ei le desfasoara, incearca sa iti faci cati mai multi prieteni, care chiar sa te inteleaga si sa te poti bucura de o prietenie sincera.
Prietenii, chiar daca ne este greu sa recunaostem, de cele mai multe ori " vin si pleaca". Asa ca nu pune la suflet aceste lucruri, imprieteneste-te cu cat mai multa lume, si o sa vezi ca totul va incepe sa fie asa cum iti doresti.
Sper ca te-am ajutat, multa bafta in continuare.