| deea_1569 a întrebat:

Care imi poate da si mie niste statusuri de dragostea da nu de alea de pe google. Daca se poate si originale. Dau funita pentru cele mai multe, frumoase si originale.Mersi!

6 răspunsuri:
| LastWord a răspuns:

Esti lumina mea, fara tine.
Nu-mi este deloc bine.
Esti unicul din inima mea.
Acest lucru nu se va schimba.
De ce esti tu si nu altcineva?
Doar tu esti raza mea de soare,
Cel care stie cand ceva ma doare
Daca nu esti tu, nu sunt eu
Nu am fost asa mereu,
Faci parte din sufletul meu
Fara tine nu mai pot sa zbor
Am in minte un cuvant... ajutor!

blushing

| Andrre a răspuns:

Viata poate fi inteleasa doar privind in urma, dar poate fi traita doar privind

credeam ca daca ai aripi: zbori usor si-ating un nor, dar eram cu capul in nori, zborul e periculos, depinde cu cine zbori…

N-au ramas decat amintiri, tu te-ai schimbat, M-ai facut sa plang prea des, am renuntat. N-au ramas decat poze pe care le-am pierdut Odata cu gandul ca o data te-am avut

Nu intotdeauna trebuie sa intoarcem pagina. Uneori trebuie sa o rupem.

Zambetul dureaza doar o clipa, dar amintirea lui, o viata intreaga.

Nimic nu poate sta in calea unui om hotarat.

Cea dintai calitate a vorbirii este sa nu risipesti doua cuvinte acolo unde ar fi suficient unul singur.

Cu timpul invatam ca exista trei situatii in viata pe care nu le putem remedia: sansa pe care am lasat-o sa ne scape, intalnirea la care nu am asistat si jignirea pe care deja am pronuntat-o

De-ai privi adanc in ochii mei ai vedea ce insemni pentru mine

El trece cu vederea, el ma`ntelege ca om si doar el imi poate simti tristetea la telefon!

Nu de moarte ma cutremur, ci de vesnicia ei

Fericirea care nu dureaza, nu e fericire - e un mizerabil stupefiant.

Daca vrei sa fi iubit, iubeste!

Stii foarte bine ca sunt capabil/a sa distrug tot, fara sa imi pese de sentimente.

Avea un farmec complex si contradictoriu, care uimeste si deconcerteaza, care seduce si irita în acelasi timp.

Daca e sa caut dragostea adevarata mai intai trebuie sa ma satur de iubirile mediocre pe care le-am intalnit.

Ma doare tot ce iubesc acum, pentru ca presimt in orice frumusete sfarsitul, dar poate ca asa arata adevarata iubire.

Mergem impreuna pe un nou drum

| Christine_8641 a răspuns:

Noi cnd vbim park ne certam, sa mor, cnd zici "ce mm faci? und esti?" inseamna ca vbesti cu un prtn p kre il iubesti.

Ai ales sa fii cu altele ,eu team ales pe tine
Te iubesc asa cum esti ,desi nu esti cu mine.

Tu m`ai invatat ca ce spun altii nu conteaza
De data asta a contat.

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna.Caci nu poti sa cazi cand ti pe cineva de mana`love struck

Nu am uitat vreodata nimic din ce ti-am zis Si cred ca mai tii minte tot ce ti-am promis Nu vom stii niciodata nimic din ce va fi Poate intr-o alta viata tot eu te voi iubi

Inocentsi, am crezut mereu ca viatsa exclude cuvantul greu.

Daca ai o fata ce sincer te iubeste Nu gresi sa o ranesti,pentru tine ea traieste...

Tsine`ma de mana ! Impreuna cand suntem se`aduna soare, gata cu furtuna!

: Timpu a trecut si totu intre ei mergea foarte bine dar iata ca problemele apar de la sine totul dintre ei sa rezolva imediat peste tot treceau ca intr-un vis adevarat.

Sa ai incredere in mine nu o sa te dezamagesc Mai ales acum cand,incep sa te iubesc

Tu esti singura care il face sa se simta bine Poate nu crezi, dar nu poate sta fara tine.

Macar fii sincer cu ea spune`i daca ai iubit`o Care este motivul pentru care ai parasit`o?

"Mi-a fost dor de tine,iarta-ma ca te-am parasit" O iarta constient ca la greutati la sprijinit

Si pe mine m-a durut, dar acum a trecut Si sunt fericita ca a venit un nou inceput

Vrei sa`ti spun ce gandesc. batting eyelashes ?! N`am cum sa te mint. :d Dar stii. Sentimentele nu se spun. Se simt ! love struck"

Totu'n jurul ei se afla in trecut
Ea te'a iubit da` tu n'ai stiut

Ea tsi-a trimis multe semne d intrebare, De ce oare o batsi la kp ca itsi rasp greu, Uite ca e mai lenta sau n`are kef d tine mereu.

Ash lua partea negativa esti cu ea si nu cu mine, Da` iau partea pozitiva chiar ma bucur ca estibine.

Cand o privesjti ce regreti mai mult`? . Sjansele p kre le-ai avut`? . Sau lucrurile p kre le-ai pierdut`?"

ti-am dat o suta de mii de motive sa ma iubesti love struck . M`am dedicat sa fiu motivul principal pentru care zambesti

Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta happy . Dar sa nu te minti cand il asculti winking love struck

Te-ai jucat cu visele mele si orgoliul meu laughing . De`acum ai cale libera sa mai gasesti inca o suta ca mine cum spuneai mereu love struck

Ochi am pentru totzi batting eyelashes Inima am doar pentru unul smug love struck

Cand te vroiam doar pe tine, nu eram p placul tau, Acum cand te`ai gandit mai bine, nu mai vreau imi pare rau.

Ne leaga amintiri frumoase, zambete si lacrimi ! Ne leaga de fapt o prietenie fara margini ! love struck

Insa, intr-o zi au iesit ca de fiecare data pe strada, Ea ii spunea ca are pe altu`, lui nu`i venea sa creada.

Te mintsi si acum si desi tsi`e dor, ai pus orgoliu` in fata sentimentelor love struck

Am uitat tot ce a durut...am intors pagina shj am spus "A trecut!".Nuh`mi pasa ce a fost candva sunt alta acum shj alta e viata mea.:X

Dupa usa asta e un alt inceput.Lasa totul aici chiar daca a durut...Uita acum de mine,o sa ma descurc

Nu uita ca tu ai ales sa te indepartezi, Tsi-am spus ca daca faci asta nu o sa ma mai vezi.

te-as schimba cu altcineva da` nu pot , La tine imi place tot ce inainte nu puteam sa suport.

Faci bine esti considerat prea slab, Nu arata dar asta au toti in cap.

Infrunta adevarul fiindca e tot ce a mai ramas
Singur alegi cu cine si cat timp vei sta legat.

Fă.ţi timp să iubeşti chiar dacă nu eşti iubit
Si chiar şi singur pe pământ să fi cel mai fericit.

Inca din prima clipa aveam sageti infipte in piept
Eu am ales de mult sa plec, da. inima ma obliga sa astept.

Inima mea a luat.o razna,striga sperand sa auzi.Sh nu inseamna ca nu plang daca n.am obrajii uzi!

Este normal sa ai fluturi in stomac. Ai grija doar, sa-i faci sa zboare organizat

Ei imi spun ca totul va fi bine, eu las capul aplecat si zic "A uitat de mine".

Si o vezi cum zambeste, cat este de fericita. Este atat de constienta cat de mult este iubita love struck."

And when you are feeling empty,keep me in your memory .

Visele nu ţi le dau, nu mi le poţi lua, sa visez e lumea mea;x

Vroiam sa.tsi spun ca n.am fost si nici nu suntem pe acelasi drum, nu.i vina ta, nu mai cauta o scuza, Si pana la urma nu sunt genu. de fata care te acuza.

Pot sa nu ma complic, in dragoste sa nu ma implic, deci daca ai avea sus pe cer steaua ta Si.as putea picta cerul, l.as picta fara ea.

Ii ignori pe cei ce te adora si ii adori pe cei ce te ignora, Nu te ingrijora asta este firea, doar nu credeai ca.n viatsa te insala doar privirea.

Daca ai stii cand tu apari in fata mea, imi stergi orice necaz, Daca ai stii ce indragostita sunt, Azi mai mult ca ieri, Maine mai mult ca azi love struck.
Chiar daca o mai vezi trecand, chiar daca la brats cu sotsul ei mergand.

Nu mai estila fel, deaia ai pierdut, Si daca tot te schimbi, schimba.te cum erai la.nceput.

E greu sa.tsi repeti in gand "Capu. sus tre. sa zambesti" si subconstientu.tsi dicteaza cand plangi sa nu te mai opresti.

Daca drumul catre tine ar fi asternut cu foc...eu as trece printre flacari si n.as regreta deloc

A venit un amic si tsi.a spus, "Asta mi.a zis ea da. sa stii ca a zis.o cu lacrimi in ochi si asta nu se asorteaza, sunt sigur ca n.a zis ce inima ii dicteaza"

Si ma interesa pana acum de tine, ai priceput? da. dc sa ma agit cand la linia de sosire scrie, un nou inceput.

Am ajuns la varsta la care stiu ce e rau sau ce e bine pentru mine...Insa am o nedumerire: Sa renuntz la tine cand u esti un rau care imi face bine ?

Daca viatsa mea ar fi un film, nu ash vrea sa schimb nimic, insa m.as asigura ca finalu.i fericit.

Ar trebui sa stii ca eu
Sunt cea pe care o potsi suna cand ti.e greu.

O vezi? nu e trista , chiar deloc... zambeste suav, are privirea de foc.love struck

Eu glumesc si tu crezi.eu promit si tu pierzi.

Cum ar fi sa traim cum am vrea mereu? Ar fi prea simplu sa obtsinem ce este mai greu.

Sunt extrem de simpla si extrem de clara... Dar pot fi si extrem de calma si extrem de vulgaralove struck

♥Si poate voi gresi din nou ♥Eu nu fur inimi,le primesc cadou♥love struck

Te ascunzi de cuvinte`. dar nu poti de ganduri`! in ochii mei vreau sa citesti printre randuri, daca` a ramas dintre toate o amintire`. vei stii adevarul dintr.o singura privire.`!

Acum nu mai e cum era, Acum e puternica, repet: stie ce vrea love struck

Zambeste iar si priveste putin . Orice pahar jumate gol mereu e si jumate plin

Are 15 ani da. stie ce simte, Pe el il are intotdeauna in minte, Nu incerca s.o schimbi asa e ea, invatsa ca daca e a lui, nu poate fi si a ta.love struck

Ma vrei inapoi? Ei bine eu nu si itsi spun doar atat, nu miza pe faptu. ca odata m.ai facut sa plang, Am mai crescut.

Close your eyes and come with me in my world of dreams where luv is free.

Cand altele au plecat nici macar nu te.ai gandit, cand ea a plecat te.a durut da. te.a intarit

Si acum de ce plangi? Desi a fost gresala ei, a fost mai mult vina ta, Tu credeai ca prostu. ca se va schimba.

Esti pe primul plan , vei fi pe primul plan mereu
Si cand esti departe , esti aici , in sufletul meu :Xx

Nu sunt perfecta, dar tu ma accepti asa cum sunt
Fara remuscari, fara orgoliu, fara nici un cuvant love struck

Degeaba o tii de mana cand mergeti pe strada
Ei ii zboara gandul catre altii precum o grenada.

Spune.mi, stie fata ce acum o tii de mana
Ca inima ta pentru mine inca bate de nebuna? smug

Se jucau impreuna... Inca-mi curge in minte actul
Si nici macar nu se gandeau ca sunt unu pentru altu.

Ea nu e de vina ca.ntre ei s.a terminat
"Ai grija de tine",i.a spus el cand a plecat.

Incep prin a spune ca pot avea grija de tine
Ca accept sa o fac, sa te am langa mine.

Intr.o scrisoare el i.a spus ca s.a terminat
A durut.o mult,il iubea cu adevarat
Pentru mine tu ai fost decat un vis frumos
Nu te mai gandi la mine, nu mai are nicï un rost.

Persoana iubita, surorile si fratii
Pune.i pe primul loc fara explicatii.

Sti ca maine inca o zi se va naste
Poate tu sau poate altu o va lua cu dragoste in brate.

Ai vrea sa fi cu mine o viata intreaga
In viitor copiii mei sa iti spuna tata.

Am incredere in tine, am incredere in mine
Stiu ca orice.ar fi pana la urma va fi bine.

Ii iei sufletul si il ranesti si nu te multumesti
Si ai impresia ca ea n.a fost facuta s.o iubesti.

Crezi ca iti cer prea mult dar nu iti cer decat
Sa imi dovedesti ca si acum tu, ma iubesti la fel de mult

Eu la inceput chiar am luat.o in gluma
Dar cine.i langa tine acum si.ti spune noapte buna?

Sti nu rostesc cuvantul "te iubesc" des dar asta simt
Sti prea curand nu pot sa ma schimb.

As vrea sa dau timpul inapoi doar ca sa iti spun
Cat de multi sunt cei care te iubesc, cat le lipsesti acum

Pentru ca am crescut mult, mai ai putsin si estimajora
N.am nevoie de nimeni daca te am pe tine ca sora love struck

Cand te mint te rog nu ma ierta,
Lasa.ma pe mine sa.ti recastig increderea.

O privire a fost de ajuns ca sa te simt ca ma inseli
Asa cum in privirea ta se vede clar ca disperi.

El avea probleme, ea l-a ajutat
Apoi s-au combinat, relatia a evoluat, treptat

Ea e cea care are are mereu grija de tine da. tu nu simtsi, si iar cu zambetu. pe buze c.o iubesti o mintsi.

Adora sa impartsitsi aceeasi inghetsata, aceeasi poveste, in gandu. lui mereu aceeasi fatha.

Poate c.a fost o greseala facuta de mine dar fara intentie
Sincer, n.am realizat ca ti.am dat prea multa atentie.

Doru nu ma lasa, Nicaieri nu.i ca acasa.

Si totusi, nu cred caa ne-am intalnit chiar intamplator. Poate ce va urma ma va face din nou sa zbor

Alături de el, era nevoie doar să respire, iar odata cu el, a venit Decembrie

Toate veneau, treceau, dar nimic nu ramanea
Nici macar tarfa care puteai sa juri ca te iubea

Si e normal sa fiu asa cand de la cei dragi
Auzeam in loc de sfaturi treaba ta ce faci

He's all I want, just for me Underneath my Christmas tree
I'll be waiting here Santa, that's my only wish this year.

Si parca simt parfum de cozonaci
Va vad zambind langa toti cei dragi love struck

Craciunul asta cred in povesti,
Craciunul asta am ales sa nu cresc!

Santa, can you hear me ?I have been so good this year
And all I want is one thing Tell me my true love is here? thinking

Si e super dragutsa cu tricou. ala in dungi
O copila cu aripi de inger lungi love struck

Am accesul interzis pe orice stadion
Ca le fumez iarba si ii las fara gazon.

Pe ei e clar ii uneshte dragostea
E legat de ea cum ziua leaga noaptea.

Imi doresc ce.mi doresti tu mie
Dar sa ti se intample tie.

Totu.ncepe sa mearga bine
Cand incepi sa gandesti nu pentru altu. pentru tine.

Visele se-neaca in pahar,
Cand il spargi in mii de cioburi, se prefec si dispar

Te vede suparata, incearca sa te impace prin a.tsi zambi,
Nu realizeaza ca o imbratsisare ar fi plasturele eficient pentru a.tsi reveni.

Eh` si ce daca sunt fata Stiu ca ma pot face ascultata Nu inteleg deloc ce vrei sa faci Nimeni nu te baga in seama Asa ca taci`.

De ce esti copil si nu vrei sa`ntelegi Chiar nu ai cum sa cumperi tot ceea ce iti doresti

Sunt multumita sa aflu ca inca nu m`ai uitat batting eyelashes. K te descurci si ca nu te`ai mai schimbat.

Degeaba crezi c.o sa ma intorc la tine, m.am schimbat n.o sa mai auzi niciodata de la mine " Stai linistit, Lasa, o sa fie bine".

Cee zicii primesc funditaa? batting eyelashes.

| Laurici :x a răspuns:

Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.

♥. oRice` ai face. tot` n`ai putEa uita` de EA! Ea e` antitodul` tauu`... Ea e` cea care` a avut` mereu` gRija de sufLetu` tau` love struck!

Arata`i ca o iubesti, nu fii prost? Pune`ti draq si tu o data inima în folos`!?

Oare. Fără ea ai fi la fel? Da`. Oare. Fără ea te`ai simţi altfel? Căci dacă e departe nu te mai simţi întreg` Spui: `Pune-o într-o mie de fete că tot pe ea o aleg!

Vezi tu ca pentru el sunt doar o oarecare, dar pentru tine eram cer, pamant, luna si soarewinking love struck

L`am avut demult, dar nu-l mai am... Am incercat sa-l inlocuiesc, dar nu puteam... Caci il iubeam!

Oamenii ma lasa sa ma mint, eu o fac mereu iubind

Şi-s momente ca astea. Când nu mai vreau decât să pot să te am încă odată, şi înc-odată, şi înc-odată, şi atât!

Poate să te strângă de mână să. ţi spună: "Orice s.ar întâmpla, rămânem împreună!"

Tu, eu love struck
Suntem fata in fata happy
Dar nu ne putem privi in ochi sad

O cuprind amintiri când te aude-n gând râzând

si stii bine, ea nu e ca toate, ea tine la tine love struck

Stii, ea te tine aproape.Pentru tine, ii da pe toti la o parte love struck

Adevarul suna cam asa: Chiar daca ai puterea sa ascunzi, ti- e dor de eawinking

E prima oara cand se-ntampla-asa ceva. Dintr-o simpla prostie ai ajuns la inima mea.

Spui ca e o copila si ca nu`ti place asa, dar asa cum e, ea ti-a furat inima!

Doar tu poţi simţi tristeţea mea la telefon.

El major si ea minora love struck

Fiecare baiat rau pastreaza-n suflet o fata buna

Asa e si va fi mereu, o fata buna langa un baiat rau.

E bine sa fi jumatate pentru jumatate! Basmul asta pentru tine va deveni realitate!

Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista

aiCi` nu e voRba de |•Tupeu`•|. Ci` de tot Ce` puTem faCe` |•Tu` si Eu•|.

Priveste-ma`n ochii să`ntelegi. sentimentele pe care nu ştiu să ţi ℓe spun

• E tOtu' bine! Gandeste'te mereu la el atunci cand te gandesti la tine!•

O doare ca stie ca nu esti langa ea. O doare ca esti cu alta, dar o consoleaza gandul ca e in inima ta! love struck

Alaturi de tine fiecare zi pare desprinsa din paradis love struck

Nu era ca-n filme, era mult mai bine.

Si atunci cand ne vedem ne zambim fara sa vrem love struck

Ne'am cunoscut din greseala... dar a fost cea mai frumoasa greseala a vietii mele

o privire poate ascunde 1000 de cuvinte...(asa cum ne vorbeam noi mereu prin priviri)dar poate ascunde si 1000 de secrete(pe care nu am putut sa ni le spunem)! straight face

"Gandeste-te bine ce vrei ca apoi regreti"... asta mi-ai spus, dar stii? ai spus "la pereti"winking ca eu tot ca mine-am facut, insa n-a durat prea mult laughingca noi ne-am impacat si povestea s-a reluat kiss

• Si tot ce vreau e un milion de zambete sa iti dau! love struck

Ştie când să râdă. ştie când să fie supărată. ştie când în ochii tăi. să fie cea mai importantă fată!

Cea care poate face soare atunci cand ploua, cea care poate sa te duca intr-o era noua.winking

De parca n`ai stii ca gresesc, de parca n`ai stii ca merit sa ma ierti, de parca n`ai stii ca te iubesc. si ca nu trebuie sa ma "certi"

Speranta moare ultima. ultima dar totusi moare.Nu vreau sa il pierd. nu vreau sa fiu o oarecare!

Mai stii?! Iti placea sa`o vezi razand. Ea tot cu zambetul a ramas, tu tot cu Ea in gand

Hai sa fim seriosi oh go on, ca si tie iti place!winking daca nu ti-ar placea ai lasa-o in pacewinking oh go on love struck kiss

Dar ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!~; x

Uneori ma prefac.alteori chiar te plac.nu mai stiu ce sa fack...[straight face]orice spui nu te ascult. orice faci e prea mult. vreau sa taci si atat[kiss]

Tu transformi drama mea in comedie love struck

Ma faci sa cred ca-n doi e mult mai greu sa pierzilove struck!

Cat era el de nebunEu l`am facut baiat bun; x!

Orice razboi e mai usor in doi love struck

Ea nu te minte, Ea nu te raneste... Ea e singura care te iubeste. Si cand ceilalti te ranesc, ea e acolo pentru tineee love struck

Vreau talk to the hand sa-tSi 0fer :*! ce tsi-am pr0mis love struck. Vreau smug! viata talk to the hand tha reala day dreaming ´. Sa fie :*! de ´ vis >; d <

- Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!

Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.

Mai stii? Iti placea sa o vezi razand. Ea tot cu zambetul a ramas, tu tot cu ea in gand!

-El e singurul ce poate, sa'mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate!

Cum sa-l iert cand orgoliul este pe primul loc? Cum sa-l uit cand pentru el as renunta la tot?

Desi am trecut prin multe, suntem inca impreuna! Caci nu poti sa cazi cand tii pe cineva de mana; x

Sfatul meu prietenesc e sa o iei in brate.Arata'i ca o iubesti frate si da'i sperante.

Tu stii ca poate e mai dificil. Dar in ochii tai albastrii vad un suflet de copil.

EU sunt nenorocita` fara d care n`ai putea s traiesti`! Inima mea N`o dau oricui. Vezi sa Nu`mi gresesti`!

Totul a inceput cand ochii mei au pus mana pe tine. Nu era ca in filme, era mult mai bine

•. Să`mi arăţi că sunt singura din al tău vis. Să`mi dai inima şi tot ce mi-ai promis.•

Ai o fata, nu o lasa ca tine la tine, Te iubeste si tot ce face, face pentru tine!

. Zambetul meu de copil nu se razbuna, te face sa te simti cel mai puternic om cand ma tii de mana

Tot ce vrei sa spui spun ochii tai capruiwinking

E dulce, iubitoare, firava, inocenta, dar e instare sa o omoare pe cea care va indraznii sa se bage intre ei!

Chiar de poate el ma insala si-o sa plece, eu stiu ca tot aici se intoarce, n-are suflet rece! puppy dog eyes

Indiferent de ce ar spune si de ce ar face, e mereu cu tine, te place

Şi n`am timp să mă gândesc a mia oară...Da...Rămâi doar visul unei nopți de vară oh go on

De parca n`ai stii ca gresesc, de parca n`ai stii ca merit sa ma ierti, de parca n`ai stii ca te iubesc. si ca nu trebuie sa ma "certi"

Imi place, chiar daca nu mai gasesc unele cuvinte... imi place cum imi spui tu asa. "fii cimintee!love struck" love struck

"pentru cabatting eyelashes un baiat poate sa placa 1000 de fete dar de iubit poate sa iubesca numai unawinking"

"o sa fiu ce am vrut sa fiuwinking am invatat ca niciodata nu e prea tarziu smug"

"si nu uitawinking orice s-ar intampla zambeste nu dramatiza"

"zambeshte E gratisbatting eyelashesbig grin"

"defectele mele sunt calitatzile tale >big grin

| Laurici :x a răspuns:

Si mai am multe dar au multe "..." imi dai mesaj si vbwinking