| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi au parintii divortati? Cu cine a-ti ramas?
Daca greseste mama in cazul asta, a-ti ramane cu tatal? sad

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Bună!
Eu am rămas cu mama pentru că aveam doar 2 ani. Mi se pare că de la 12 ani în sus ai dreptul să alegi cu cine doreşti să rămai. Sub 12 ani, te lasă automat cu mama.

| CrazyStuff a răspuns:

Buna! Eu am ramas cu mama pentru ca asa am ales (aveam 13 ani). Dupa varsta de 12 ani poti sa alegi tu cu cine vrei sa ramai. Sub 12 ani parintii se judeca pentru custodia copilului/ copiilor. Si referitor la a doua intrebare sunt de parere ca pentru tine nu ar trebui sa conteze cine a gresit ci cu cine te simti mai bine si crezi ca te-ar face sa treci mai usor peste asta. Sper ca ti-am fost de ajutor. :*

| Dexter00 a răspuns:

Depinde de situație, ar trebui să rămâi cu părintele care te înțălege și e mereu lângă tine, cel care e mai aproape de tine.