| Kiki20098 a întrebat:

Buna, caut facultăți unde nu contează atât de mult nota de la bac (pentru ca am 6 /7) ma interesează in special psihologia. Recomandări?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiind un elev slab la invatatura de 6-7 sansele sa intri la o facultate (sau sa termini o facultate) sunt minime.
Tie ti-as recomanda o postlicela de meserii, ca-ti ajuta mai mult si poti sa-ti gasesti cu usurinta loc de munca.

| Nirvanaaa a răspuns:

La psihologie ai șanse sa intri dacă faci una privata sau faci una la stat care e pe baza de examen de admitere, Din câte știam eu, psihologia e pe baza mediei de bac. Poate prinzi loc la taxa.
Dacă nu, exista varianta de Politehnica, Drept, Medicina ( la medicina veterinara are pondere și nota de la bac) unde se intra pe baza de examen de admitere.

| 120bulevard a răspuns:

Niciodata sa nu o asculti pe Violetta aia ca e proasta de da in gropi, vino la Psihologie la Ovidius daca n-ai ales sa dai la o facultate anul asta, te inscrii in sesiunea de vara, pe loc cu taxa firesc.

| Kiki20098 explică (pentru 120bulevard):

Prea rautacioasa femeia aia.
voiam la psihologie, mi-am luat un an pauza sa ma gândesc mai bine la ce facultate sa dau, dar am ajuns sa ma gandesc dacă macar mai are sens sa fac eu facultate :/

| 120bulevard a răspuns (pentru Kiki20098):

Ba o sa faci, daca vrei poti sa-mi lasi un ig si discutam acolo, sunt student si facultatea nu e asa bau-bau precum se tinde.

| Robi_Robi_1999 a răspuns:

Facultatea de pshihologie si sociologie, si de acolo iti alegi ramura care te intreseaza