| Anutza_9378 a întrebat:

Ce ar trebui sa fac in cazul asta?
Fostul prieten nu prea ma mai baga in seama de cand m-am combinat cu prietenul lui, de fapt am vorbit odata cu el si m-a intrebat daca vreau sa ne impacam...asta ar insemna sa ma despart de actualulstraight face
Si nu stiu ce sa faccrying pe fostul il plac mai mult...ar trebui sa ma despart de actualul si sa ma impac cu celalalt?
Voi ce ziceti? Cat mai multe opinii va rog!
fundita happy

Răspuns Câştigător
| ClaraZ a răspuns:

E normal sa fi cu cel pe care il placi cel mai mult, adica cu fostul.Acum eu nu stiu in ce sens il placi.Intro relatie nu trebuie sa existe doar atragerea fizica ci si intelegerea, respectarea partenerului, increderea si comunicarea.Acum trebuie sa te gandesti cu care dintre cei doi poti avea parte de toata aceste lucruri.Fostul tau prieten poate sa sufere mai ales ca esti cu prietenul lui, iar daca tea intrebat daca vrei sa va impacati inseamna ca inca te iubeste si mai spera sa fie cu tine.Bafta si sa faci ceea ce simti si ce iti dicteaza inima :*

6 răspunsuri:
| JustShadows a răspuns:

Buna!happyNu cred ca ar fi o idee atat de buna pentru actualul tau prieten sa te desparti asa din sensin de el, dar ai putea vorbi deschis cu el despre ceea ce simtiti fiecare. Iar daca esti sigura ca fostul prieten, tine la tine cu adevarat, atunci explica-i asta si actualului. Cea mai corecta cale este sa vorbiti, pentru ca nici unul din voi 3 sa nu sufere, dar inainte sa iei o hotarare, gandeste-te foarte bine la ceea ce simti, pentru ca nu cumva sa regreti apoi.Ai grija de tine!happy

| bOse a răspuns:

Vezi, asta e nasol la voi fetele, intotdeauna ba gasiti un baiat nu pe placul vostru, ci pe placul prietenelor voastre, vreti sa dati bine in public ok inteleg.

| andreeada a răspuns:

Nu te supara dar din cate am aflat cel mai mare orgoliu pe care un baiat il are e sa fie inselat cu prietenul sau, chiar daca nu erati impreuna cand "te-ai combinat" cu tipul ala se simte tradat si are dreptate. Zi merci ca ai ramas cu asta stii cum e :cand alergi dupa 2 iepuri s-ar putea sa nu prinzi niciunul!

| Căpșuuu a răspuns:

Pai dince cauza te-ai despartit de fostul? daca el e vinovat, eu zic sa nu te mai impaci cu el fiindk atunci u ai fi mai prejos si niciodata nu trebuie sa-i arati unui baiat ca il placi.lasa sa mai dispere oleacawinking si daca te-ai desparti de actualul baiat i-ai frange lui inima, eu zic sa iei o pauza de gandire si sa reflectezi mult la ceea ce ai de gand sa faci!

| ßέßέ a răspuns:

Pai daca i`ai dat zona pentru prietenul lui, te asteptai sa te mai bage in seama oh go on? Ce gandire aveti. cica ''ar trebui sa ma despart de actualul si sa ma impac cu celalalt?''. vad ca tie iti place sa faci lumea sa sufere, pe bune! Ar fi mai bine sa te lase si asta cu care esti acum si sa ramai singura atunci sa vezi si tu cum e sa suferi devil

| lucika_6383 a răspuns:

Cred ca cel mai important e sati asculti inima daca il iubesti pe fostul lasa-l pe actualul si du-te dupa dragostea ta,. eu cred ca el acum e doar putin suparat pe tine pentru ca l-ai parasit dar la sigur mai simte ceva pentru tine... opa si stai poate sa mai fie ceva daca poate fostul vrea sa-ti faca rau si sa te desparta de acela. eu nu stiu tu il cunosti mai bine gandeste-te la ce e in stare si singura vei gasi raspunsul succes