| catalinutza_3367 a întrebat:

Buna sad ce as putea pati daca stau inchisa in casa, fara sa ies?

7 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Ai putea cadea intr-o depresie,dar nu-ti fa probleme,adica mai ales daca esti adolescenta trebuie sa ai anumite momente in care sa fi singura,pentru ca asta e firesc,dar sa stai IZOLATA de restul lumi e altceva.
Incearca sa iesi cu niste prietene intr-un parc, la piscina,sa chemi o prietena pe la tine( pentru chiar daca ti se pare ca e tot una,prietena o sa-ti schimbe dispozitia, si o sa ai cu cine vorbi ).
Succes! si incearca sa nu te consumi, funda?big grin

| Psihoyounger a răspuns:

Te vei plictisi şi la un moment dat, izolându-te, vei observa că ceilalţi te vor ocoli. E ok să stai în casă vreo 2-3 zile dacă simţi nevoia de a te odihni, dar nu fă asta toată vara. Spre binele tău.
Baftă! happy

| CompleteAndUtter a răspuns:

Nu ar fi chiar sanatos. Adica, ar trebui sa iesi, sa iei aer, sa faci sport, sa te distrezi. Daca stai in casa risti sa te imbolnavesti :S.

| Deyux_5665 a răspuns:

Ai putea ramane singura(fara prieteni)iar cand vrei sa iesi nu ai cu cine! sper ca ti-am fost de ajutorbatting eyelashes funda?smug

| DianaScorpio a răspuns:

Nimic, ce sa poti pati? Eventual sa stai sa reflectezi mai mult asupra anumitor lucruri.
(Bineinteles, aici nu ne referim pe perioade gen jumatate de an.)

| arodoeht96 a răspuns:

Cred ca nimic grav, depinde de cate zile ai de gand sa stai, iar daca te uiti in continuu la televizor sau stai pe calculator, s-ar putea sa ai ameteli daca te ridici mai brusc si sa nu mai ai pofta de mancare...eu iti zic din propria experientabig grin

| catalinutza_3367 explică:

Nu am iesit de mai mkult de o saptamana ...si nu am vizitata pe nmn si nmn pe mine