| Face2face a întrebat:

Ce ati alege intre dragoste si prietenie? Adica daca va-ti indragostii de un amic de al vostru ati prefera sa fiti incontinuare prieteni dand sentimentele la o parte sau ati prefera sa fiti iubiti stiind ca pierzi prietenia acestuia mai tarziu, deoarece nu va mai putea fi ca altadata? Pup

Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Buna!happyPai lucrul asta este cu doua taisuri, deoarece in momentul in care ai o relatie cu acel baiat cu care te intelegi bine, el nu iti este numai prieten, iti este si iubit. Ei bine daca ambele persoane risca sa aiba o relatie acest lucru poate fi foarte frumos, dar trebuie sa fi constient ca nimic nu dureaza o vesnicie, caci asa cum incep lucrurile se si termina, si e destul de greu, caci nu ai de unde sa stii ce se intampla, ori poti sa ai o relatie superba cu persoana respectiva, ori nu.Si inca ceva nesigur, nu ai de unde sa stii daca dupa ce se va termina relatia care a fost, relatia de prietenie va ramane, caci in cele mai intalnite cazuri apar unele retineri, insa stii tu cum se spune:Nu risti, nu castigi! Eu cred ca daca gasesti pe cineva cu care te intelegi foarte bine si ambii vor sa aiba o relatie, e foarte frumos, caci nici prietenia nu poate ramane pe veci, caci va aparea mereu o fata sau un baiat in viata respectivei/respectivului. Daca gasesti pe cineva cu care te intelegi, il placi si te place, nu te teme si incearca, si nu uita sa te bucuri de acele momente, nu te preocupa sa te gandesti ce se intampla maine, caci vei uita ziua de azi, stii cum se spune:"Yesterday is history, tomorrow is a mistery, but today is a gift!"happyAsa ca:Traieste clipa, si bucura-te de iubire! Ai grija de tine!happy

3 răspunsuri:
| gabystar a răspuns:

Sincer eu am facut-o am fost iubita celui mai bun prieten de-al meu si crede-ma ca acum nu este la fel adica inca mai sunt prietena cu el dar nu cea mai bunastraight face

| bOse a răspuns:

Am trecut prin asa ceva, prefer sa nu mai am de a face cu persoana respectiva decat sa nu fiu impreuna cu ea.

| B3stgirl a răspuns:

Pai eu as ramane doar prietena. poate daca ar afla ca il plac ar deveni distant.Si chiar daca m-ar placea si el pana la urma ne-am desparti. Asa ca mai bine ramanem prieteni... poate cine stie...va aprea alticinevawinking
Ma bucur ca ti-am fost de ajutor. Pup!