| sissi a întrebat:

ce carte de dragoste sau politista imi recomandati avand in vedere ca sunt clasa a 8`a?

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Agatha Christie - Zece Negri Mititei (si alte carti de aceeasi autoare)
Aventurile lui Sherlock Holmes-Arthur Conan Doyle
Jurnalele vampirilor-L. J. Smith (cartile dupa care s-a facut serialul "The vampire diaries")
CHRISTINE- Stephen King (si alte carti de acelasi autor)
Twilight- Stephenie Meyer
Elevul Dima dintr-a saptea, Invitatie la vals- Mihail Drumes
Pasarea SPin-Colleen McCullough
Ionel Teodoreanu - Lorelei
Pe aripile vantului - Margaret Mitchell
Mara- Slavici
Adam si Eva-Rebreanu
Codul lui Davinci- Brown
De veghe in lanul se secara- Salinger
Pentru timpul liber iti recomand:
http://www.humanitas.ro/humanitas-fiction/cocktail

6 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

Dragoste!
George Geafir -Iubire si speranta, ti-o recomand, meritawinking.

| kidulinha a răspuns:

Citeste Sherlock Holmes. E mai mult ca geniala :X Cartile scrise de Agatha Christie sunt cam grele pentru clasa a 8a. Iar de dragoste. nu prea citesc big grin Dar iti pot recomanda "O poveste de craciun" scrisa de Charles Dickens. O poveste. despre adevaratele valori in viata. Trebuie citita. Nu e de dragoste si nici politista dar te impresioneaza. Te pup, spor la citit;*

| alexa007 a răspuns:

Romeo si Julieta de William Shakespeare

| Kitty a răspuns:

La rascruce de vanturi, Orasul cu salcami-Mihail Sebastian.

| buburuzaucigasa a răspuns:

Enigma Otiliei este foarte frumoasa si o sa iti trebuiasca si la liceu.

| Just Kiddin' a răspuns:

Citeste "o plimbare de neuitat" de nicholas sparks daca iti plac cu adevarat cartile de dragoste. sau "invitatie la vals" de mihail drumes