| Leptosome a întrebat:

Ce carti imi recomandati; ce carti v-au marcat sau impresionat intr-un mod placut? Mentionez ca am peste 14 ani si as prefera o carte cu personaje tinere( o cerinta cam stupida, stiu). Poate ceva gen drama, mister, actiune sau aventura. Nu prea imi pasa genul. Multumesc pentru orice raspuns happy

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

"De veghe in lanul de secara". Este drama/ aventura, ceva in genul acesta.

| Musique a răspuns:

Cireșarii.
E o carte de aventură și dragoste.Cuprinde 5 volume și odată ce te apuci de ele nu le mai lași până nu le termini.
Lectură plăcută!
O zi frumoasă!

| floryynnel a răspuns:

"Enigma Otliliei, Ciresarii". Momentan sunt singurele care imi trec prin minte.
Incearca si "Venin" de Colin Falconer, nu este chiar cu personaje tinere, prezinta evolutia unui copil. Citeste-o nu ai sa regreti.

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Pânza de păianjen-Cella Serghi. Si eu am tot 14 ani si mi-a placut.

| ucatati a răspuns:

Uite o serie cu adevărat fascinantă : Percy Jackson și Olimpienii. Are două volume : Hoțul fulgerului și Marea Monștrilor. Poți să te uiți și la film, a apărut deocamdată pentru Hoțul Fulgerului și pentru Marea Monștrilor, se lucrează la subtitrare. Deci, este extraordinară. Este un gen de aventură, mister, dezlănțuie un fel de drama, care apoi continuă bine. Ps- nu e carte cu adolescenți din ăia care se lălăie toată ziua, este o aventură a unui tip nu tocmai oboșnuit. Aștept să citești să-mi spui ce părere ai :* spor!

| asdfghjkl33 a răspuns:

Daca iti plac cartile mai SF, horror sau ceva de genul iti recomand Fortele raului absolut - Kelley Armstrong vol. 1, 2, 3
Sunt foarte geniale. Nu sunt foarte de groaza, sunt chiar interesante, parerea mea.

| Sabii a răspuns:

"Martora" de Sandra Brown.