| CarlaaTagorean33 a întrebat:

Ce credeti ca va veni la subiectul 3 la romana? Anul trecut a venit Eminescu, oare se continua pe poezie sau vine roman?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

S-ar putea sa aveti surpriza anul asta, sa va dea tot poezie!

| ywar a răspuns:

Sunam o casa de pariuri si intrebam: ei pot da raspunsuri la intrebari fara de raspuns pentru marea pu..me.
Eu v-as da sa scrieti un eseu despre biserica, credinta in Dumnezeu si convingeri religioase bazandu-va pe texte literare precum Jurnalul fericirii si cate si mai cate.
Pun pariu ca minunata generatie ar rata BAC-ul in masa.

| CarlaaTagorean33 explică (pentru ywar):

Daca ai venit sa raspunzi la misto, mai bine te abtineai

| ywar a răspuns (pentru CarlaaTagorean33):

Poate parea la misto raspunsul meu, dar parerea mea este ca nu o sa ghicesti vreodata subiectele decat daca cineva din minister ti le sufla.
Cat priveste ideea de subiect la BAC - adica aceea despre cum ne raportam la credinta - ar fi poate cel mai frumos subiect pe care l-as vedea in ultimii ani. Din pacate pentru voi ar fi distrugator.
Cititi, invatati, studiati. Nu pentru nota, ci pentru voi.