| curioasa210 a întrebat:

Ce este cel mai posibil sa pice la simulare la clasa a 7-a subiectul 1 punctul B? (caracterizarea personajului sau demonstratie la difertite specii literare)?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Demonstrație.

| RaduMarsin a răspuns:

Se alege un subiect la nimereala din mai multe. Nu stiu cate specii ati facut voi pana acum in a 7-a, dar avand in vedere ca sunt mai multe specii si decat 1 caracterizare a personajului, sunt sanse mai mari sa pice demonstratie la diferite specii.

| curioasa210 explică (pentru RaduMarsin):

Am facut Genul epic, Fabula, Basmul, Genul liric, Pastelul si Doina populara.