| BeatriceNoMore a întrebat:

Ce faceti? Va rog sa cititi pentru ca as dori niste sfaturi pentru urmatoarea mea "problema"care poate pare putin"stupida"sau copilareasca dar eu nu mai am nici o idee.Simt ca pur si simplu nu am noroc in dragoste.Si da, am deschis subiectul asta pentru ca despre asta e"problema"mea happy.In fine.Eu nu am avut pana acum niciun iubit cu toate ca am 16 ani.Stiu ca multi dintre voi o sa spuneti ca la varsta asta ar trebui sa invat si sa-mi vad de scoala,ca de iubiti o sa am timp toata viata.Ei bine,sunt constienta de lucrul acesta si imi vad de scoala pentru ca e pe primul loc in viata mea,dar pur si simplu mi-e ciuda cand vad ca fete mult mai mici ca mine(la varsta)sunt intr-o relatie cu baieti mai mari si sunt chiar draguti sad. Totusi, problema mea cea mai mare e ca "se dau"la mine tot felul de baieti care mie nu prea imi plac, sa zic asa.Adica nu mi se par genul meu.Iar o alta mare problema este ca eu ma indragostesc mereu de unii baieti cu care nu prea am sanse.Aici nu stiu daca sunt doar atrasa de partea lor fizica sau chiar simt ceva pentru ei happy (ei bine,sunt sigura ca e prima varianta). Acum de curand am intalnit un baiat dragut de care m-am indragostit (da,da. din nou happy ),dar de data asta simt ca e diferit.Pur si simplu zambesc doar cand il vad sau cand ii aud numele, ma intereseaza ce face, cum se simte.Nu vreau nimic de la el gen bani, chestii sau doar sa profit (nu sunt genul).Il vreau pe el si atat, dar ma oftica faptul ca stiu ca nu il pot avea sad.M-am saturat sa renunt la persoana pe care o iubesc doar pentru ca nu am incredere in mine sau sunt sigura ca nu voi avea sanse cu el.Sincer vreau sa lupt pentru el,vreau macar o data sa primesc si eu ceea ce vreau sad.Ma doare faptul ca din cauza a toate astea toata lumea imi spune ca trebuie sa-l uit, sa trec peste si sa ma prefac ca nu s-a intamplat nimic pentru ca asa e in dragoste, dar toate astea ma ranesc si pe zi ce trece sufar din ce in ce mai tare.Nu vreau sa-l las sa plece fara sa fac nimic, dar problema e ca nu stiu ce sa fac.De asta am apelat la sfaturile voastre.Stiu ca viata nu e corecta si nici dragostea. sad. Pana acum am reusit doar sa vorbesc cu el pe facebook si pare o persoana foarte draguta si sociabila dar in afara de asta nu am indraznit sa fac nimic.Si el nu m-a bagat in seama primul niciodata, eu am facut primul pas si ma mir ca am avut curaj happy. Vreau sa spun ca sunt o persoana timida iar el este gen un baiat foarte dragut pe care toate fetele il plac.Nu sunt genul de fata care "sare" in bratele oricarui baiat.Dar nu vreau sa fiu nici genul de fata care sta singura fara niciun prieten. Vreau sa "invat"sa lupt acum pentru persoana pe care o iubesc pentru ca daca nu,pe viitor voi face la fel, voi renunta la tot si nu va fi foarte bine.Voi ce sfaturi imi dati? Cum sa ma apropii de el? Ce sa fac? Ce sa-i spun? Cum sa-l fac sa ma placa? Sincer ma simt ca un nimeni in fata fetelor cu care sta el, adica ce sanse as avea eu(m-am saturat sa zic asta de fiecare data si sa renunt la el pentru ca nu ma cred destul de buna fata de alte fete). Astept cat mai multe raspunsuri si imi pare tare tare rau ca am scris atat de mult dar va multumesc din suflet ca ati citit tot.Va pup :* :*!

4 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Vrei sa fi iubita mea?

| Radu284 a răspuns:

La 16 ani nu e timpul pierdut. Unor oameni le ia jumate din viata sa-si gaseasca persoana potrivita. Unii nu o gasesc de loc.

La 16 ani, in principiu, majoritatea relatiilor nu dureaza foarte mult.

| Ezeru a răspuns:

Nu este ceva anormal sa nu ai iubiti la varsta asta.
Ar trebui sa te calmezi si sa ai incredere in tine.
Cum ai spus mai sus trebuie sa inveti sa lupti pentru ceea ce iti doresti si chiar daca nu reusesti niciodata sa nu renunti. Nu este ultimul baiat de pe planeta.
Daca ai nevoie de sfaturi indetaliate cum sa reactionezi sau cum sa prinzi putina incredere in tine cauta-ma pe mess : cs_truth@yahoo.com sau da-mi mess cu facebook-ul tau.
P.S.:Am aceea-si varsta ca tine si asta ma avantajeaza mult deoarece cunosc foarte bine adolescenti etc. big grin( pentru ca si eu sunt unul laughing )

| FizZAleX a răspuns:

Prin asta trec si eu cu toate ca am avut o relatie timp de 1 an, trebuie sa socializezi cu persoane de varsta ta care sunt in aceeasi problema, daca vrei sa vorbim despre aceasta problema poate trecem peste iti ofer facebook-ul meu Fizz Alex.