| Iulia866555 a întrebat:

ce inseamna noob si pose(in jocuri...)?

Răspuns Câştigător
| sofstatics a răspuns:

.
noob, adică începător, jucător neexperimentat. desigur, cuvântul acesta este folosit de unele persoane mai prostuţe ca şi prost.
pose, înseamnă poziţie, cel mai des cu înţelesul ăsta e folosit pe IMVU, un chat 3D. se pare că se mai foloseşte şi pe metin, prescurtat, cu un alt înţeles.
sper că te-am lămurit.
baftă.

4 răspunsuri:
| Dackvareder123 a răspuns:

Noob= NEWb player nou neexperimentat.

pose = pozitie

| strike118 a răspuns:

Noob = incepator, care joaca prost si Pose = pozitie ( normal asta inseamna in engleza...)

| Vasilescu_Andrei_1992 a răspuns:

Noob= adica un om care e si prost si joaca si mai prost (copii mici) si pose= doar pe metin2 am auzit asta inseamna armura posedata/armura otel albastru/haina dragon albastru/ in fine depinde pentru ce caracter e. Sper ca te-am ajutat.

| VyouLee a răspuns:

Noob se folosește pentru a descrie pe cineva care joacă prost sau care e nou, fără experiență. În legătură cu pose... nu știu