| Grape a întrebat:

Ce insemna p. s?
Funda.

Răspuns Câştigător
| Dey_1617 a răspuns:

Buna Grape:* De exemplu cand ai uitat sa zici ceva pui P.S.Si scrii ce ai uitat :*

In Romana : Pe scurt
In Engleza : Post scriptum.
>big grin

17 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

P.s. inseamna post-scriptum

| PatyKan a răspuns:

Post scriptum.

| ionut1369 a răspuns:

Post Scriptum si se foloseste intr-o scrisoare sau mesaj ceva cand uiti sa spui ceva si zici la sfarsit

| alaqfqafafas a răspuns:

Playstation.

| tauretee a răspuns:

Pai stiirolling on the floor)

| tauretee a răspuns:

Port script...

| Alexstrasza a răspuns:

Buna!

P.S. = Post Scriptum

Se foloseste de obicei in scrisori... (Draga Mihai, sunt bine, bla bla bla, cu multa dragoste x. apoi vine P.S. : mi-e dor de tine) de exemplu, dar acum are o vasta utilizare (neoficiala bineinteles) si la commenturi si la sms-uri, etc happy

| ReiVaN a răspuns:

P.S - post scriptum, se foloseste cand, dupa redactarea unui text, scrisorii doresti sa mai adaugi o idee, informatie etc. happy

| ЩΛIƬIПGFӨЯƬΉΣΣПD a răspuns:

Buna.happy
Post scriptum adica pe scurt!happy
sper ca te-am ajutathappy
Bye`byewave

| pink1girll a răspuns:

Inseamna post scriptum. Dacă intr-un mesaj uiti ceva, poti pune la final un post scriptum si scrii ce ai uitat.

Funda?

| lovevampire18 a răspuns:

Numai bine, pace ceva de genul asta:d

| 00Openminded00 a răspuns:

P.S. inseamna post scriptum = dupa scris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Post scriptum. Citeste aici: http://www.tpu.ro/......sa-se-scr/
Si mai sunt pe net.

| Adita_8424 a răspuns:

P.S.= POST SCRIPTUM. POST-SCRÍPTUM s. n. Text care se adaugă uneori la o scrisoare, după terminarea și iscălirea ei. [Scris prescurtat și: P.S.] – Loc. lat.

| Gaby119711 a răspuns:

P.S. inseamna post scriptum adica ceva ce pui la sfarsitul unui text care urmeaza sa il trimiti cuiva. Dupa ce scrii ps adaogiceva ce poate ei uitat o idee sau un detaliu important sau poate o explicatie in legatura cu ceva dint textul respectiv.Nu stiu daca ai inteles dar cel putin imi dai funda pentru efortul de a incerca sa iti explic?

| SeargentFrost a răspuns:

Inseamna Post Scriptum ( Scriere de final in latina)

| WhosLaughingNow a răspuns:

P.s inseamna post scriptum care se pune la sfarsitul unei scrisori, unei adresari cand ai uitat sa scrii ceva in continutul scrisorii sau ce ai de trimis. sper ca te am ajutat :*