| MaryaSiAtÂt a întrebat:

Ce parere aveti despre oamenii timizi? Credeti ca timiditatea este o calitate sau un defect?

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Poate fi și calitate, și defect.
Totul e să știi s-o transformi în calitate.

| Gesara a răspuns:

Cateodata e calitate cateodata defect dar in lumea asta cruda ''mananca'' doar cei cu tupeu.pacat nu?

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Parerea mea este ca oamenii timizi sunt mai intelepti.Cei colerici. ei bine pot fi si ei destepti dar in multe cazuri executa lucruri fara sa gandeasca prea mult.

| marialungu a răspuns:

Buna, eu sunt foarte timida, mai ales la scoala uit si ma inrosesc si tremur... asta e asa e firea mea eu il consider un defect pentru ca pierd mult din cauzza lui dar si calitate pentru ca profesorii imi mai dau o sansa:*
u esti timida?

| marialungu a răspuns:

Buna, eu sunt foarte timida, mai ales la scoala uit si ma inrosesc si tremur... asta e asa e firea mea eu il consider un defect pentru ca pierd mult din cauzza lui dar si calitate pentru ca profesorii imi mai dau o sansa:*

| CopilNeastâmpărat a răspuns:

Bună!
Păi, uneori e bine să fii timid in sensul că nu te bag in scandaluri, certuri etc...
Alteori, trebuie sa ai puţin mai mult tupeu ca să reuşeşti unele chestii.
Idealul ar fi puţin din ambele happy