| CudiDaKid a întrebat:

Ce vreti sa ajungeti in viata? spuneti-mi cateva motive pentru care vrei sa ajungeti. ceea ce vrei sa ajungeti! Dau funda pentru cel mai frumos raspuns

Răspuns Câştigător
| Garffield a răspuns:

Buna!

Mereu am vrut o meserie banoasa. De ce? Pentru ca nu vreau sa mor de foame iar cand merg cu copii la cumparaturi sa le zic: Scuze puiule n-are mama bani. Sa pot sa-i plimb peste tot unde vor ei, sa se bucure si ei de minunatiile Terrei. Intr-un final a trebuit sa aleg dintre: avocat(procuror/judecator); medic; arhitect. Pana la urma medicina a castigat.
Am ales-o pentru ca:
1. Imi place biologia si chimia.
2. E o meserie banoasa.
3. Am la cine sa fac rezidentiatul.hee hee
Facultatea la medicina dureaza 7 ani. 7 ani de stundetie?! Distractie la maxim dar si sa invat taica! Binenteles, nu vreau sa devin un ratat de medic de familie (scuze, asta e adevarul...). Ma tenteaja stomatologia.

Sper ca te-am ajutat si ca ai inteles esentialul!hee hee

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sofer profesionist, de ce? Am 2 motive: 1º imi place sa conduc mai ales la drum lung si meseria asta imi vine ca inelul pe deget si 2º un om care vrea sa traiasca singur toata viata si nu vrea femeie langa el o duce mai bine pe sosea la volan.

| sunetul a răspuns:

Eu vreau sa ajung eu imisumi.Deoarece ma simt bine cu mine.
Vreau multi bani.
O masina puternica.
Si femei.
Suna bizar dar sunt sincer.

| BuFurnica a răspuns:

Notar sau psiholog. De ce? Imi place sa ajut foarte mult oamenii, vorbesc foarte foarte mult, sunt in stare sa merg la drept, sunt inteligenta--toate mediile zece in toti anii de scoala de pana acum {clasa a VII a}, vreau sa ajung un om "de succes" si cunoscut, vreau sa castig multi bani si sa fiu mandra de ceea ce fac, si mai ales sa am un viitor asigurat, de care ma voi bucura peste ani.