| Alexis123bsb a întrebat:

Cei care mi-ati raspuns pana acum stiti deja ce ma macina.Acum parca a venit tot naravul pe capul meu.A venit in cele din urma tatal meu si mama nu munceste iar eu nu merg le scoala si ieri am citit conversatiile mamei mele cu fratele meu si am aflat ca trebuia sa fie tata insa a pierdut sarcina fata.A fost un soc groaznic si toate aflate intr-o singura zi.S-au certat ai mei ieri toata seara si am aflat in jurul orei 1 ce s-a intamplat cu fratele meu. Legat de el...cand eram mici am avut o relatie foarte stransa, nu ne ascundeam nimic chiar daca avem o diferenta destul de mare de varsta insa de 2 luni am vorbit de maxim 2 ori si atunci doar ca voia sa vorbeasca urgent cu mama.Nu stiu cum sa indrept lucrurile...ma simt oribil ca nu mai pot comunica cu fratele meu, a fost una dintre cele mai mari temeri ale mele ca intr-o zi va ajunge aici si se va duce pe dracu legatura noastra.De ce mi se intampla toate astea acum, exact in prag de examen, am facut oare ceva gresit si acum platesc? Nu am muncit destul pentru examen si e ca un fel de iertare?

4 răspunsuri:
| Justme79 a răspuns:

Buna îmi pare rau că familia ta nu trece prin momente foarte bune știu că nimic nu este foarte ușor mai ales acum referitor la fratele tău încearcă să vorbești cu el printr-un simplu msj mai ales daca spui că la tlf nu vorbiți adică mă refer lasa-l să afle tot ceea ce simți față de el daca nu se poate personal măcar într-un msj trimis pe tlf cel puțin eu așa fac uneori și funcționează uneori eu cred că el știe că îți faci griji pentru el numai că poate acum este puțin mai diferit deoarece este într-o relație nu știu ce să îți spun mai mult că din exterior este ușor să îți dai o părere mai ales când nu ști situația care este sper să fiți mai bine toate cele bune îți doresc

| Alexis123bsb explică (pentru Justme79):

I am explicat ca ne racim insa el spune ca aberez.Inteleg ca este intr o perioada de criza copilul, certurile cu tatal meu dar nu vr toate astea sa ne afecteze pe noi mai ales ca sunt o persoana care greu spune cuiva ceva si el e singurul caruia ii spuneam

| Justme79 a răspuns (pentru Alexis123bsb):

Sinceră să fiu nu știu ce să îți spun pentru ca nu va cunosc pe nici unul dintre voii cum am mai spus e ușor să spui dar nu ști situația... uite exemplu în cazul meu cu relația pe care o am acum au fost momente când nu ne mai înțelegeam pur și simplu nimic numai era cum trebuia intre noii și sincer mi se cam luase așa că am hotărât să îl las in pace și să îmi văd o perioada de ale mele in cazul meu chiar a funcționat acum nu știu dacă este benefic și în cazul de fața

| Alexis123bsb explică (pentru Justme79):

Pai fratele meu are 31 de ani iar tata este alcoolist si crede ca tot timpul totul trebuie sa mearga cum vrea el si nu i pasa de nimeni(dovada ca a si venit fara sa se gandeasca la noi).Si a inceput sa se distanteze de mine cand s-a certat cu el(nu stiu sincer pe ce subiect), el tot timpul a fost imatur(fratele meu) adica el se distreaza, merge in club etc.Nu este in tara tocmai de asta nici nu vorbim(munceste in Anglia).Am discutat de divort cu mama insa nu vrea ca mna are o varsta deja si casa e pe numele lui. Sper ca te am lamurit cat de cat