| anonim_4396 a întrebat:

Buna Cei care sunt comunicativi, ce subiect de discutie abordati cu colegii avand in vedere ca sunt clasa a 9a si de exemplu cand stau cu colegele in banca nu zic mai nimic pentru ca nu stiu ce sa zic.Nu am reusit sa ma integrez pentru ca nu sunt prea comunicativa si din cauza asta sunt privita diferit de catre ceilalti colegi, cateodata rad pe la spatele meu si ma fac sa ma simt prost.Deci ce as putea sa vorbesc cu colegii? Si nu vreau raspunsuri gen "Ce muzica asculti?" sau "Ce filme ti plac?"

1 răspuns:
| catalinut7 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa-ti dai drumul in sensul de a fii ceea ce esti sau cine esti, incearca sa iesi mai mult din casa, sa suni prietenii vechi sa comunici ce mai este... chestii de astea, orice ar fi sa nu tii in tine doar incearca sa nu te faci cunoscuta prin chestii |||de tot rasu||| cred ca ma intelegi!