| AnemonaP a întrebat:

Check-in ul online pentru avion inseamna doar sa scot biletul la imprimanta?

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

De fapt ce tiparesti sau iti iei pe telefon in format electronic este chiar tichetul de imbarcare (boarding card) care altminteri l-ai fi obtinut la aeroport, la ghiseul de check-in. Scrie pe el numarul zborului, nr. portii de imbarcare, ora la care incepe imbarcarea si nr. locului in avion. Prin procesul de check-in confirmi ca vei zbura cu avionul respectiv.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu inseamna doar sa scoti biletul la imprimanta, inseamna sa confirmi practic rezervarile facute si sa obtii biletele efectiv

| N0xEterniS a răspuns:

Difera putin de la companie la companie, dar in general trebuie sa alegi un loc, sa platesti taxa pentru bagaje, probabil trebuie sa raspunzi la niste intrebari de securitate si sa printezi biletul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Check-in e confirmarea biletului.
Printarea se face dupa check-in.

| VasilicaPuscas a răspuns:

Checkinul inseamna confirmarea ca vei zbura si nu te-ai razgandit. biletul pune-ti-l pe telefon ca toate companiile ofera varianta asta. salveaza copacii.