| croissant a întrebat:

Chiar exista o viata de dupa moarte?

Răspuns Câştigător
| FairytaleShopper a răspuns:

Eu, sincer, cred in reincarnare.cel putin, aceasta este credinta mea! ..Viata, sincer pare prea scurta, si avand in vedere ca Dumnezeu le-a creat pe toate de o complexitate enorma, cred ca si drumul nostru are o continuare dupa moarte

11 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Nu putem stii, nu s-a intors nimeni sa ne povesteasca.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Da,eu asa cred. Trebuie sa crezi cu adevaat in Dumnezeu iar el te va rasplati.
*-*

| niku93 a răspuns (pentru SimonaNicoletaღ):

As putea sa-ti spun multe chestii logice, dar am sa-ti pun doar o intrebare:
daca biblia este cuvantul lui dumnezeu....atunci, cine a scris biblia?
gandeste-te bine la intrebarea asta.

| Aleqa a răspuns:

Daca chiar crezi in puterile si in faptele tale, iti dai seama ca cineva iti va arata si viata de dupa moarte.

| TheAce a răspuns:

E o itnrebare la care nici un pamantean nu va putea vreodata sa iti dea un raspuns 100% sigur. Tine de crezul fiecaruia. Exista 2 tipuri de adevar: Adevarul obiectiv (zapada e alba, cerul e albastru, apa e uda etc) si Adevarul Intangibil(Numit si Adevarul Absolut) care tine strict de credinta noastra. Din punctul meu de vedere, da, exista viata dupa moarte. Nimeni insa nu va reusi sa-ti spuna cu certitudine. Iti spun insa asta: e bine sa crezi in ceva, in orice te implineste spiritual si nu numai.

| Încrucişătorul a răspuns:

Cum cred eu: daca tu crezi/vrei sa ajungi in "rai" sau "iad", acolo vei ajunge. E pe principiul 'Unde vrei, acolo esti'.

| M25M a răspuns:

Nu cred ca exista, consider ca va fi exact ce a fost inainte de nastere adica nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca exista. In plus, o viata ne este de ajuns. Bucura-te de viata pe care o ai, dupa moarte nu o sa mai fie nimic.

| Mlov3u4ever a răspuns:

Eu cred ca da.

| aly1368 a răspuns:

Teoretic exista dar daca nu esti sigur du-te sa vezi

| andreeaaa0123 a răspuns:

Daca crezi in Dumnezeu, poti crede in orice altceva. Dar nimeni nu stie sigur daca exista reincarnarea sau te duci sus in rai cum spune Biblia happy Fiecare cu credinta lui