| anonim_4396 a întrebat:

Buna cine stie ce inseamna sa imi exprim opinia personala despre de ex o povestire...pls funda

Răspuns Câştigător
| Andrrr a răspuns:

Sa iti exprimi opinia cere o structura fixa.Trebuie sa incepi cu eu sunt de parere ca.si acolo scrii despre ce iti cere sa-ti exprimi opinia ge eu sunt de parere ca este foarta importanta comunicarea dintre oameni sau tema poeziei este natura. Uremeaza argumentele care trebuie sa fie minim doua si incep acam asa in primul rand si in al doilea rand si spui in primul rand trebuie sa comunicam pentru a ne putea integra mai bine in societate etc iar la sfarsit spui in concluzie datorita argumentelor mentionate anterior si reiei ceea ce ai spus in introducere gen in concluzie datorita beneficiilor aduse sau pur si simplu datorita argumentelor mentionate anterior, comunicarea este foarte importanata.

6 răspunsuri:
| Castorul a răspuns:

Inseamna sa spui ce crezi tu despre ea.
Ti-a placuta, nu ti-a palcut. De ce nu ti-a placut/de ce ti-a placut, cum ar fi fost mai bine. Deci sa spui EXACT CE CREZI despre acea povestire happy

| toxik a răspuns:

A`ti exprima opinia despre o povestire inseamna a spune amanuntit ce crezi tu despre ea.cum consideri tu ca a folosit autorul figurile de stil, etc tongue

| JulietteJokes a răspuns:

Adica ce crezi depre aceea povestire ce parere ai de ex eu cred ca povesete e frumoasa si ne inavat despre etc etc

| Rinorac7928 a răspuns:

Adica sa spui ce crezi tu sincer despre acea povestire

| mihai186199 a răspuns:

Inseamna ca spui ce crezi despre acea povestire. Cat de mult (sau de putin) ti-a placut, de ce, etc.

| Niku_Nik_1998 a răspuns:

Trebuie scrii:
1.Parerea mea/opinia mea este...
2.In primul rand,(ATENTIE DACA ESTI LA UN EXAMEN PUNE VIRGULA PENTRU CA PRIMESTI PUNCTE)
In al doi-lea rand,...
3.Tin sa precizez ca...
4.In concluzie...
Funda?