| Anamaria6384 a întrebat:

Cred ca iubitul meu nu mai este interesat de mine deoarece a început sa îmi zică des sa îl las ca este la munca și e obosit, nu se mai supăra când ies in oras(chiar dacă ma știe cuminte înainte se "agita").L-am întrebat dacă are pe altcineva a spus ca nu, doar ca sta destul de mult conectat pe whatsapp.Ce ar trebui sa fac? Munceste mult și îl înțeleg doar ca mi se pare cam..ciudat având in vedere ca sta mai des decât înainte pe wh, cu toate ca dacă avea pe altcineva sau voia sa ne desprtim cred ca mi-ar fi spus..nu avea rost sa își mai piardă timpul cu mine.Dar oare l-am plictisit știindu-ma acasă, cuminte și dându-i raportul aproape orice fac?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Posibil sa fie asta. fii si tu mai indiferenta cu el, nu-l mai suna sau cauta toata ziua, raspunde-i normal dar nu in modul ala de "sunt asa disperata ca mi-ai scris incat o sa-ti pun 10.000 de inimioare" (nu zic ca faci asa, zic doar ca sa intelegi, sper, la ce ma refer) si o sa vezi cum peste cateva zile o sa inceapa sa te caute iar.

22 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Fără comunicare, relația se sufocă. Trebuie să purtați o discuție, despre suspiciunile tale, altfel bănuielile astea îți vor eroda încrederea în tine.

| Andreeush a răspuns:

Ar trebui să nu îi mai zici tot ce faci, lasă-l un timp mai singur, nu îl mai căuta atât de des.
Poate lucrurile se vor schimba.

| Endoryus a răspuns:

Monotonie. El munceste si poate asteapta sa ii pice ceva nou din cer. Tu cum zici ca esti aia cuminte si restul, adica nu faci nimic interesant. Nu ajuta cu nimic. ASta e, multe relatii ajung la plictiseala aia cruda. Si atunci fiecare isi cauta pe altcineva care sa nu fie la fel de plictisitor.

| Anamaria6384 explică (pentru Endoryus):

Și cum as putea "rupe"monotonia asta?

| Endoryus a răspuns (pentru Anamaria6384):

Nu ma intreba pe mine. Nu stiu eu ce iti place tie sa faci, ce ii place lui. Daca aveti ceva timp impreuna ar trebui sa stii deja ce va place sa faceti impreuna. Degeaba tie (exemplu) iti place sa te plimbi si sa vizitezi locuri noi daca el sta ca fraierul in casa si joaca Counter-Strike.

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Pai sa faca role-play cu Counter-Strike.
Mi-au venit cateva idei, cum ar fi, dar am inceput sa ma ingrijoreze imaginatia si m-am oprit.

"The bomb has been planted"...

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Tu meriti una zdravana dupa ceafa...

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Dezvolta. laughing

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Una buna sa te scoale la realitate. Observ ca ai fantezii ciudate mai sus. Imi aduce aminte de vorba unui jeg de om "bataia e rupta din rai".

| Plato a răspuns (pentru Endoryus):

Mi-a mai venit una: la final sa se auda "The bomb has been defused - Counter-Terrorists win"
Intelegi? Bomb? Defused? Te-ai prins? laughing

Bataia e rupta din rai, dar in cadrul BDSM-ului.

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Tu pentru mine esti tare ciudat...o zi esti super religios si cu idei d'alea cu norisori roz, iubire absoluta si eterna etc. Urmatoarea zi esti cu BDSM si role play. Esti bipolar? laughing

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Si care varianta o preferi?

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Bdsm si role play. Restul mi se pare mistificare si traire in irealitate

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

In regula, ma adaptez la situatie.

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Nu stiu ce te-a lovit dar parca esti mai maleabil de la o vreme incoace. Ce s-a schimbat?

| Plato a răspuns (pentru sofisis):

Ma gândesc la prezidențiale.

| sofisis a răspuns (pentru Plato):

Vrei sa candidezi? Valeu. Sper ca nu vrei sa stropesti strazile cu aghiazma sau ceva laughing)
Te-as vota daca ai candida independent.

| CosminCD a răspuns:

Nu cred! te apreciază, sunt convins pentru faptul că ești o fată cuminte. Băieții sunt mai greu de înțeles, însă cred că trece așa printr-un moment mai ciudat cu munca, cu activitățile. Lasă ca timpul să decidă ce și cum. Poartă o discuție cu el referitor la problema asta și cred că va fi ok.

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Nu-i mai da raportul la tot ce faci. Pana la urma..nu este el "stăpânul" tau sau ceva de acest gen. ‘)) O relație ar trebui sa fie fără probleme din acestea in care mai mult sa-ți Bati capul decât sa fii linistita. Dacă e la munca..pana la urma asta e treaba lui. Dar cât timp e implicat intr-o relație, trebuie sa aibă grija și de acea fata. Mai întreabă-l odată direct și in fata, ca sa vezi și cum reacționează. Gen mimica fetei. ‘)) Pana la urma mai sunt tipi pe lumea asta și dacă nu te mai face fericita, aia e.

| Anamaria6384 explică (pentru MariaEcaterina99Y):

Am discutat treaba asta și fata in fata dacă are pe altcineva (dacă la asta te ai referit) și mi-a zis ca dacă avea pe altcineva mi ar fi spus deoarece nu i ar fi fost frica de mine sau ceva de genu și parea sincer chiar a vorbit puțin răstit. oare l am plictisit?

| Anamaria6384 explică (pentru MariaEcaterina99Y):

Am discutat treaba asta și fata in fata dacă are pe altcineva (dacă la asta te ai referit) și mi-a zis ca dacă avea pe altcineva mi ar fi spus deoarece nu i ar fi fost frica de mine sau ceva de genu și parea sincer chiar a vorbit puțin răstit. oare l am plictisit?

| MariaEcaterina99Y a răspuns (pentru Anamaria6384):

Pff..nu stiu dacă a intervenit aceasta "plictiseala". Mai așteaptă puțin și după vezi tu ce face. Poate chiar are multă treaba. Dar nu uita sa fii rationala. Raționamentul in relație te salvează de la acele "lacrimi" din final.