| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa scap de grasimea de pe abdomen? Fac abdomene in fiecare zi de 8 feluri, si nu vreau sa mi se puna muschii pe grasime. Ma puteti ajuta?

7 răspunsuri:
| ElenaZamfi a răspuns:

Abdomenele sunt pentru muschi, nici decum pentru slabit.Pentru slabit ai nevoie de o serie de exerciti pentru tot corpul[nu numai pentru abdomen] astfel corpul se proportioneaza perfect. Tine diete. Fara dulciuri, sucuri acidulata, fara mancare in exces 4-5 mese pe zi si o serie de exercitii in fiecare zi de aporx 45-60 minute.
Bafta!:*

Răspuns utilizator avertizat
| MireeeLa a răspuns:

Daca vrei sa scap de grasime iti recomand pilates. Cauta pe internet si ai sa gasesti niste exercitii foarte folositoare. Si eu fac pilates de doua saptamani o data sau de doua ori pe zi depinde de timpul pe care il am. Sunt niste exercitii foarte bune si iti tonifica abdomenul ai sa vezi rezultatele dupa cateva saptamani. Dar pe langa pilates sa mai faci si alte exercitii. Sper ca te-am ajutat.

| ZOB a răspuns:

Daca esti gras din nastere.trist. N-o sa scapi niciodata de ea.e ca un prieten imaginar. x_X

| AdamKovacs15 a răspuns (pentru ZOB):

Nu sunt gras!

| inafewwdaysT a răspuns:

Jogging, salate

| Katty21 a răspuns:

Buna,
Eu am luat tabletele Chilliburner-cu ardei iute: in 2 luni nu mai aveam burtica:)Acum folosesc si gelul Chilliburner pentru celulita...sa scap si de problema asta.
Abdomenele se vor vedea cand nu o sa mai ai grasime/burtica.
Daca vrei sa afli mai mult despre metoda cu ardei iute, poti citi aici: http://www.mujer.ro/ardeiul-iute-nu-o-sa-fie-niciodata-gras

Spor la slabit!