| Eu_8005 a întrebat:

Cum credeti este oare "periculos" sa-i judecam pe altii? ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Intr-un fel este folositor, pentru ca asa vor sti unde gresesc si poate vor incerca sa isi indrepte comportamentul, isna si periculos, pentru ca ii poti rani sau chiar vor interpreta gresit.

| Trolli a răspuns:

Daca iti exprimi parerea despre cineva, cu argumente solide, atunci e ok. Uneori avem nevoie si de critici, pentru a ne corecta. Nu e bine sa fim mereu pupati in fund.

Daca judeci in sensul: "ba, ala e gay, da-l ****", atunci da, nu e bine sa judecam.

| facepalmlol a răspuns:

Asta daca nu iti expui parerile fata de altii si sa le pastrezi pentru tine.E aproape imposibil sa nu critici, catusi de putin.

| Ƨirenia a răspuns:

De ce ar fi periculos?
E chiar esential pentru aia judecati. Doar nu-s judecati degeaba, deci... poate se indreapta

| 1aprilie a răspuns:

Nu este periculos sa judeci pe cineva, dar nu este politicos si in plus nimeni nu este perfect toti avem defectele noastre.

| emydaisy a răspuns:

Sa-i judecam pe alti este ceva rau cat de cat fiindca noi nu suntem perfecti si avem si noi defectele noastre.Mai bine sa ai spui in fata ce te nelinisteste.Dar sa nu o ranesti cu acest adevarwinkingfunda te rog?