| Anonima975 a întrebat:

Cum este ora de sport la liceu? Sunt a 9-a și încă nu am avut prima ora. Sunt la filologie 16 fete și 9 băieți. Ce facem la ora? Cum decurge ora? Avem profesoara, nu profesor

Răspuns Câştigător
| Serpisorul a răspuns:

Depinde de profesoara. Daca e femeie, sunt doua variante: ori simpatizeaza cu voi pentru ca sunteti fete, ori nu va scuteste pentru ca stie ca mai mereu cautati scuze ca sa nu faceti ora ( scuze, dar din experienta mea, asta fac majoritatea fetelor ).
Cel mai probabil, face o incalzire daca e cazul si va lasa sa va jucati ce vreti, pe baieti ii trimite la fotbal si pe voi la restul ca sa isi vada linistita de ale ei.

| Anonima975 explică (pentru Serpisorul):

Sper ca prima varianta. Nu sunt eu o fire prea sportiva, mai ales ca am și ochelari și mereu ma feresc de minge ca să nu o iau în fata. Sper sa. Fie de treaba și sa ne lase in pace. Dat fiind ca tot liceul e de filologie cred ca s-a obișnuit ca fetele sa nu vrea sa facă sport și nu se mai chinuie

| Serpisorul a răspuns (pentru Anonima975):

In general, profesorii de sport nu se mai streseaza cu elevii, ii lasa sa se joace.
E posibil sa incerce sa se impuna primul semestru ca sa nu v-o luati in cap.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

La fel ca și în generală, nu e diferit.
Mai ales că la filologie aveți doar o oră pe săptămână.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Baietii vor juca fotbal, mai mult ca sigur, iar voi baschet sau tenis.
Si veti mai da diferite probe pentru note, cum ar fi proba de viteza, adica alergare.