| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Cum fac diferenta dintre o fata care ma place si una care este doar foarte prietenoasa? As vrea sa stiu ce lucruri face la fel ca o fata care e prietenoasa si cu ce e mai mult de atat.Mentionez ca imi trimite poze cu ea, cu noile ei haine, ma intreaba ce arata mai bine, iki scrie chiar si in mijlocul noptii, de multe ori incepe ea conversatia, ma intreaba cum sunt cad am o problema, imi da sfaturi si imi vorbeste si de alti baieti care se dau la ea(asta nu stiu cat de bine e), imi trimite screenshoturi spunand cat de penibili sunt si chestii de genul. Eu o cam plac, dar nu stiu sigur daca ea ma place pentru ca la aspectul fizic ea este foarte frumoasa, iar eu... eh pot spune doar ca nu sunt chiar urat(stiu ca ar trebui sa fiu mai stapan pe mine).

Răspuns Câştigător
| Metalhead208 a răspuns:

Sfatul meu e mai întâi sa începeți cu o prietenie frumoasa.E clar ca ea tine foarte mult la tine, și ii place sa vorbească cu tine și personalitatea ta, dar încă nu ai de unde sa stii sigur sigur dacă te place, deși sunt șanse destul de mari.Asa ca sfatul meu, mai întâi dezvolta o prietenie foarte frumoasa, deoarece uneori prieteniile pot fii mai importante decât relațiile, și când simti/dacă simti vreodată ca trebuie sa fie ceva mai mult, fiind prieteni buni ii poți spune sincer și deschis fără sa interpreteze ciudat. Sper ca te-am ajutat și îți doresc multă bafta

| Derude a răspuns (pentru Metalhead208):

Deci e ok daca suntem prieteni doar nu? Asa numitul "friendzone". As vrea doar sa stiu daca nu va fi prea tarziu pana la urma cand ii voi spune

| Metalhead208 a răspuns (pentru Derude):

Nu o sa fie.E foarte ok, crede-ma, ii poți spune mult mai liber, și in orice caz de răspuns prietenia nu se va strica

| anonim_4396 explică (pentru Metalhead208):

Eu chiar cred ca l-ai ajutat. Si cred ca e cel mai potrivit raspuns de aici, fara suparare pentru cei care au mai raspuns. happy

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Spune-i că o placi, spune-i adevărul. În friendzone te bagi doar singur, nu te bagă ea.

https://www.youtube.com/watch?v=DL_dlm_KNVM&t=11s

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E foarte probabil ca fata sa te placa. Nu vad de ce altceva ar fi atat de deschisa cu tine, sunt cam multe semne ca te place, probabil ca ti-a si dat de inteles si nu ti-ai dat tu seama. O fata prietenoasa n-ar incepe sa-ti spuna tie lucrurile astea, nu e greu de facut diferenta.

| Derude a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, adevarat, dar asta ar putea face si cu un prieten bun zic eu. Sunt foarte confuz