| Eusiatat23 a întrebat:

Buna! Cum ii poti transmite unui baiat timid ca il placi? Care sunt semnele pe care le da daca nu simte la fel? Mentionez ca suntem de aceeasi varsta, 17 ani.
Baieti, cateva sfaturi?

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ii spui direct, sau ii trimiti un biletel. Daca ii scrii pe net nu cred ca va avea rezultate.

| Fonk a răspuns (pentru dullcat):

Oare îi blondă?

| AdioTPU a răspuns:

Trimite-i melodii de dragoste dar nu siropoase pe Messenger in care ii dai de înțeles în mod subliminal că-l placi.

| 120bulevard a răspuns:

Ce vezi la baietii timizi? O sa te plictisesti de ei oricum cand o sa vezi cum sta treaba

| Fonk a răspuns (pentru 120bulevard):

Nui adevarat, dispare plictisiala la timizi daca vorbești cu ei.

| Fonk a răspuns:

Poate sunt eu ăla!
Dămi priviri în pauză sămi dau seama care ești, oare e blonda aia de își întorcea capul după mine când eram cu spatele.
Roagă o prietenă de ata să îți dau instaul sau când merg la sport, furișeazăte in clasă si bagămi in ghiozdan un mesaj de dragoste.
Nu mă enervez, atâta timp cât nu ești o urâtă cu ochelari din clasa aferentă.

P.S. Îmi plac blondele, da acept și brunete

| Fonk a răspuns:

Ok, făceam mișto, scuzămă.
Nu te lua după thefox că scrie in profil că e femelă (dă mare randament de prostie)

1. Poți sa o pui pe o colega sa ii ceara instaul daca esti timida
2. poate te poți furisa la el in clasa și ii pui in ghiozdan un mesaj de dragoste
3. Poți sa ii arunci niște priviri (băieților timizi le plac afectiunea, dar majoritatea nu raspund sau le e frica sa faca urmatorul pas datorita timiditati)

Sper că te-am ajutat și știu cum e pentru ca si eu am17 ani si sunt timid (ce-am scris anterior a fost la mișto, scuze), fundiță?