| ShotYouDown a întrebat:

Cum imi pot convinge parintii sa imi ia un caine/pisica?
Eu am o broasca testoasa si am si un caine dar cainele este mare, eu vreau unul mic cu care sa ma pot juca. Mama nu vrea... zice ca ii miroase urat urina si ca face prin casa si alea alea. Cum imi pot convinge parintii? Va rog ajutati`ma primiti funda!

4 răspunsuri:
| andreepetpu a răspuns:

laughing greu, greu dar cred ca a o solutie, poate chiar 2:

parintii tau trebuie sa vada ca tu esti o persoana serioasa si ca poti avea grija de alt caine,ca de ex:o ajuti pe mama ta la curatenie,ii spui cat de draguta e,ii faci patul,tot felul de chestii d-astea. daca nu merge nici asa, am o metoda de convingere, stas!

metoda cea mai usoara

te rog te tooog te rog(in genunghi)

astept raspunsul tau

te salut. FUNDA?

| ShotYouDown explică:

Faza e ca le-am aratat ca sunt o pers responsabila, eu am grija de broasca mea testoasa.Dar mama tot nu vrea

| Dotdotggg a răspuns:

laughing nu trebuie sa fi serioasa cat sa nu mai faci nimic distractiv dar trebuie sa iti mai lingusesti parinti si sa ii ajuti la treburile prin casa si daca vrei caine mic care sa nu creasca ia-ti pichinez laughing (apropo promitele parintilor ca te ocupi de dresajul cainelui sau a pisici depinde ce iti iei, sa te ocupi sa ii inveti sa faca intr-o cutie cu nisip sau asa ceva si le zici ca ei nu trebuie decat sa il cumpere si tu faci restul dar in timp o sa mai faca si ei ca vor ca nu vor laughing

| cLaudiaMr6 a răspuns:

Asta e cea mai des intalnita problema.
Fa ca mine : adu-l acasa si apoi nu vor mai putea sa ti-l dea. laughing)
Sau. depinde.
Cred ca cel mai bine e sa astepti pana te poti muta singura, sa ai spatiul tau, si atunci nu o sa iti mai pot interzice... Asta daca nu functioneaza prima laughing
Bafta :*