| anonimus1127 a întrebat:

Bună, cum îmi pot da seama că o prietenă îmi este cu adevărat prietenă adevărată? Vreau sfaturi, mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| zuppyby a răspuns:

Mai intai, de cand timp iti este "prietena"?
Trebuie sa ii cunosti caracterul, sa incerci sa discuti cu ea despre orice (dar nu discuta despre problemele tale personale cu ea pana nu stii daca poti avea incredere in ea), cere-i ajutorul( daca poate sa te ajute si o si face e pe drumul cel bun)...cam atat
Succes!happy

| anonimus1127 explică (pentru zuppyby):

Sunt prietenă cu ea de vreo 10 ani, însă am mai avut și mici certuri...

5 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

O prietenă adevărată este lângă tine la bine și la greu.

| Donsavas a răspuns:

Nu trebuie sa testezi oamenii.

| llleo a răspuns:

Cunoscând-o. Așa îți poți da seama dacă e sau nu prietenă adevărată.
Spor.

| Katie1356 a răspuns:

Petreceti mult timp impreuna, aflati mai multe una despre cealalta si observa-i comportamentul atunci cand vei avea o problema. De obicei, daca nu iti e cu adevarat prietena, te va lasa la greu sau iti va trata problema cu indiferenta.