| 123keta a întrebat:

Cum poate zbura un adolescent de 15 ani fara insotitor din Germania in Ro/Md? Am inteles ca la Wizzair e posibil. Ce acte am nevoie? Am nevoie si de procura? Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Felissa13Eden a răspuns:

Ai nevoie de pasaport, procura de la ambii parinti si un insotitor de zbor, dar, din cate stiu, o stewardesă sau un steward pot sa fie insotitorii tai.

| 123keta explică (pentru Felissa13Eden):

Procura pe compania aeriana sau pe o ruda care ma intalneste la aeroport?