| Valijustmakelifeeasy a întrebat:

Bună, cum pot cuceri o fata serioasa și ce sta ca și mine numai cu ochii în carti? Va rog, fetele ce vad acest mesaj sa ma ajute. Apropo am 15 ani.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Strwberrs a răspuns:

Buna! Incearca sa interactionezi cu ea. Daca e serioasa, incearca sa o amuzi. Incearca sa gasesti o carte pe care ai citit-o si ti s-a parut interesanta si recomand-o. Poate a citit-o si ea, atunci vorbiti despre carte. Spune-i ce ti-a placut, ce nu ti-a placut si ce te-a fascinat. Incearca sa ii faci complimente cum ar fi "Ce gusturi bune ai in carti! " sau altele de genul. Daca nu mai gasesti subiecte de vorbit cu ea, intreab-o care e cartea ei preferata sau altele. Dupa ce va apropiati, invit-o la biblioteca sa iti faci temele cu ea sau mergeti la un suc. Sper ca te-am ajutat. Bafta in cucerirea porumbitei! Multumesc, paahappy

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Vorbește cu ea despre cărți. Contează pasiunile comune.

| omuletulofficial a răspuns:

Cel mai important e sa fi tu asa cum esti de fapt, fara sa pretinzi.
Cand o sa vrea sa te cunosca pe tine asa cum esti, sa nu aiba neplaceri.
Fi mereu onest cu altii, pentru ca asa iti dovedesti tie ca esti destul de matur sa fii intr-o relatie happy.

| Cehoslovacia a răspuns:

Rupe-i cartea si spune-i " pisi nu vrei sa ma citesti pe mine ca-s mai dulce " happy