Întrebare recomandată | Annasash a întrebat:

Cum pot sa ma împrietenesc cu oameni noi? Îmi este foarte greu sa interacționez cu ei așa ca nu știu cum ar trebui sa deschid o discuție sau cum sa continui una. Mereu am avut problema asta, iar toți prietenii pe care îi am m-au abordat primii. Din acest motiv as vrea sa invat cum s-a deschis eu o discuție și cum sa o continui așa ca as fi foarte recunoscătoare pentru niște sfaturi.
Mulțumesc pentru atenție?

Răspuns Apreciat de Editori
| Cksihja a răspuns:

Absolut orice discuție începe în mod normal cu un salut iar ca să continui discuția mergi pe un subiect ales de tine sau de participantul discuției.
Ca să menții vie o discuție este foarte important să nu te abați de la subiect, abaterile trebuie să fie minore.
Dacă în schimb vrei să schimbi subiectul trebuie s-o faci subtil trezindu-i participantului un interes real pentru noua discuție.
În timpul discuției trebuie să fii naturală, să nu-i dai participantului impresia că discută cu un robot, deci evită să dai răspunsuri în mod automat folosind cuvinte deja pregătite.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare persoană are propriile ei caracteristici, unele sunt mai extrovertite, altele sunt mai dezghețate la minte, mai inteligente sau mai simpatice decât altele sau au anumite talente pe care alte persoane nu le au.
Trebuie să accepți ceea ce ești și să faci în viață ceea ce vrei și ceea ce te definește pe tine.
Cu siguranță dacă ești mai timidă sau introvertită ai alte calități, calități pe care eu le văd la persoanele de genu', cunosc persoane care sunt foarte plăcute în felul lor de a fi, așa mai timide sau mai introvertite și îmi plac așa cum sunt.
Acceptă-te și o să vezi că nu o să-ți mai fie atât de greu.
Gândește-te ce s-ar fi întâmplat dacă toți am fi fost la fel, ai mai fi trimis tu întrebarea asta de pe un telefon sau de pe un calculator prin intermediul internetului? )) Taylor Swift ar fi arătat tot așa sau toți ar fi arătat ca Taylor Swift? ))

| Dana1999 a răspuns:

Invata întâi sa ti controlezi mai bine emotiile. Oamenii observă cand esti emotivă si s-ar putea sa te vada agresivă, nu doar emotivă.

| CosminCD a răspuns:

Nu cred că trebuie să folosești anumite metode. Fii naturală! Totul ar trebui să decurgă de la sine. Nu trebuie să fugi după prieteni. Ești o persoană atractivă dacă prietenii te-au abordat primii. Cred că viața ne învață pe toți ce anume să facem în anumite circumstanțe. Părerea mea...

| SoareDaniel a răspuns:

Generala - Liceul - Facultate -> daca nu ti s-a legat absolut nimic POTI SA ITI IEI ADIO, asta la baieti, la voi fetele se mai repara

| IMPERO a răspuns:

Pe langa sfaturile bune care le-ai primit deja, as vrea sa mai adaug ca trebuie sa citesti mult, pentru ati imbunatati vocabularul si cunostintele.

| MaRIAN9889 a răspuns:

Fi naturala, nu incerca sa arati ca altcineva, etc.
Incearca sa lasi de la tine, incat sa te poata cunoaste persoana respectiva. In general, nu stiu. cand iti facti un prieten/ prietena, trebuie si sa iti placa caracterul ei/el, modul lui/ei.

| p1s1cutzaxme0w a răspuns:

Personal, eu cred ca este mai ales vorba despre mind-set. adica, gandeste-te, traiesti doar o data. daca vrei sa fii comunicativa, fa-o. nimic mai simplu.