| MyAngelT a întrebat:

Cum pot scapa de blocajele pe care le am în preajma unor persoane? Mulțumesc anticipat

Răspuns Apreciat de Editori
| Nevermind17 a răspuns:

Pai daca esti la o varsta inca mica, este ceva normal! Inca inveti.Dar daca ai 16, 17 sau chiar 18...Trebuie sa inveti sa te controlezi, si nu trebuie in 2 zile.Si eu am avut o problema foarte mare cu asta de cand ma stiu si inca mai am (depinde de situatie)! Am ajuns la concluzia ca este o simpla persoana si n-are ce sa-mi faca...Si care-i problema ca rade de mine, rade cateva clipe apoi uita.Am avut momente in care am ramas uimita cat de bine m-am controlat.Ideea este ca nu poti sa scapi de el, ci doar inveti sa il controlezi.Probabil suna greu, dar nu este deloc complicat! Oricum astea se rezolva cu timpul, pe zi ce trece te maturizezi si o sa-ti dai tu seama de chestia asta. Daca mai ai nevoie de mai mult, mi-ar placea sa-ti scriu!

| anonim_4396 a răspuns:

Daca are anxietate sociala, nu e ok.Si ba da, poti scapa de ea, la fel cum am scapat si eu si multi altii.

| anonim_4396 a răspuns:

Vrei sa te ajut in acest sens? Problema asta nu e o sentinta pe viata ci se poate rezolva.

1 răspuns:
| llleo a răspuns:

Cu timpul. cunoscând. socializând. vei căpăta încredere. Nu scăpa de ele. înfruntă-le.