| Terzi a întrebat:

Buna! Cum sa fac sa-l fac pe profesorul meu sa se îndrăgostească și el de mine?

19 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cauta-ti unul de varsta ta. Nu strica o casnicie. Spui ca ai 22 de ani dar gandirea nu iti demonstreaza varsta.

| Terzi explică (pentru darrio2007):

Nu e căsătorit laughing

| Violleta2022 a răspuns:

De fapt, nu poti face pe nimeni sa se indragosteasca de tine, ca nu poti influenta sau impune cuiva sa te iubeasca, daca nu simte nimic pentu tine.
Zici ca ai 22 de ani si ma intreb daca este adevarat, fiindca doar o fetita de cativa anisori poate forta o papusa sa iubeasca, nu o un adult de 22 de ani, capabil sa inteleaga, ca nu mai putem comanda oamenilor, sa execute ce vrem noi.
In postarea anterioara spui ca el este logodit, deci categoric nu are ochi pentru tine si nu-l interesezi sub nici o forma, caz in care ar trebui sa judeci si singura, ca-i o relatie imposibila.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să nu faci asta. A te îndrăgosti, se termină cu sex, știi asta la 13 ani? Asta ar însemna terminarea carierei lui de profesor. Asta vrei, să distrugi un om, jucându-te? Joacă-te cu colegii tăi ca au vârsta ta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te-am încurcat.
Am un motiv pentru care să nu.
Acum ai cu el o relație profesională de la elev la profesor.
Dacă asta se împletește cu o relație familială, intimă, viața la ambii devine mai complicată.
Ai mai spus în alt loc că e logodit.
Logodna este o promisiune solemnă pe care tu îl provoci să o calce. Să zicem că veți fi împreună. Deja l-ai educat să nu își țină promisiunile. Apoi există riscul să ți-l ia alta. Așa că, nu e cea mai indicată cale. Faci ce vrei, iar apoi suporți consecințele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și după o să vă sărutați când face prezența?

| Terzi explică (pentru anonim_4396):

Nu se face prezenta la facultate laughing)))

| anonim_4396 a răspuns (pentru Terzi):

Cred că nu prea treci tu pe acolo și de aia n-ai prins-o. Glumesc.

| Terzi explică (pentru anonim_4396):

laughing) am fost la toate orele, sunt obsedată

| anonim_4396 a răspuns (pentru Terzi):

Observ. Eu zic să ți-l printezi pe pernă, mai departe de atât nu are cum să ajungă relația. E la modă, știu persoane.

| Terzi explică (pentru anonim_4396):

Morlaughing) mda, doar așa ar merge
Cred ca-i plac băieții

| anonim_4396 a răspuns (pentru Terzi):

Oops.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e deloc indicat să faci așa ceva. Gândește-te că dacă omul acela are familie și copii și în caz că acel profesor ți-ar da atenție și ar avea o aventură cu tine, dacă se află o să-u strici reputația și lui și ție. El o să fie dat afară din învățământ iar ție o să ți se ducă vestea că ești spărgătoare de case. Nu cred că vrei așa ceva.

| Dintrebare a răspuns:

Iubirea vine de la sine. Niciodata cand incerci sa constrangi pe cineva sa te bage in seama, nu iese bine. Iar legat de faptul ca iti este profesor: el trebuie sa respecte un cod etic care tine de deontologia profesionala. Relatiile intre profesori si elevi sunt interzise prin lege si pot avea repercusiuni asupra profului. Daca e un om serios probabil nu va risca asa ceva.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Nu cred ca o sa iti placa raspunsul meu, insa nu ai cum. Si sincer chiar si daca ai avea cum, mai bine nu. (serios acum, ce om sanatos la cap, adult, ar sta cu o fata de 13 ani care ii este si eleva) Nu ai cum sa fortezi sentimentele unui om; fie te place, fie nu te place. Cum cel mai probabil raspunsul asta nu o sa iti schimbe parerea despre el si 'iubirea' pe care o ai pentru el nu va disparea asa, acum, la fel, orice spui sau faci tu nu il va face pe el sa se indragosteasca de tine asa, acum. Vei realiza peste maxim cateva luni ca la urma urmei omul e adult in toata firea, cu prietena / sotie etc, posibil chiar si copil, in timp ce tu esti doar o adolescenta. Si din nou, daca te-ar placea la randul sau ar fi un red flag mai mare ca cel al URSS-ului.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Stai, am gresit, imi pare rau. Te-am confundat cu o alta utilizatoare, tot ceva cu Denisa, foarte activa aici, care are 13 ani, imi pare rau si imi cer scuze pentru greseala. Daca ai 22 de ani si el nu are o familie, atunci nu cred ca e ceva fundamental gresit, exceptand faptul ca iti este profesor. Poti incerca, daca nu are iubita / familie, insa sa tii cont si de faptul ca el este profesorul tau la urma urmei si ar putea fi o situatie ciudata.

| Terzi explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Pai îl am mai doar la anul un semestru și după gatalaughing dar nu stiu cum sa-l abordez laughing îl am la prieteni pe Facebook și i-am cerut toate prostiile din lume, de la tot felul de de broșuri pentru angajare, lecții in plus și toate video-urile despre economie existente pana la scrisori de recomandare laughing nu stiu ce altceva sa mai fac laughing) preda și la seminar și am impresia ca pe cel al grupei mele îl termina mereu in 30 de min in condițiile in care la toti ceilalti sta câte 2 ore laughing) o fi semn ca-l fac se simtă inconfortabil?

| Terzi explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Și toată lumea îmi spune ca sunt frumoasa. el de ce nu mă place?sad